Nate Diaz porozbijał i poddał Tony’ego Fergusona w walce wieczoru gali UFC 279.

Runda 1:

Tony Ferguson rozpoczął od prawego, po chwili wyprowadził obrotowy łokieć. Nate Diaz po zainkasowaniu jednego z ciosów stracił równowagę, co rywal wykorzystał do umieszczenia kopnięcia na jego głowie, gdy ten wstawał. Boczne kopnięcie Diaza. Presja wywierana przez byłego tymczasowego mistrza kategorii lekkiej. Prawy na korpus w wykonaniu Fergusona, kopnięcie. Lowkick Diaza. Wpadanie z chaotycznymi ciosami w wykonaniu „El Cucuya”. 1-2 w wykonaniu Nate’a. Uniki, odchylenia w wykonaniu Diaza. Dobry prawy zawodnika ze Stockton! Kilka kombinacji bokserskich! Ferguson starał się unikać ciosów balansem głową. 

Runda 2:

Niskie kopnięcia z obu stron. Dobry cios z prawej ręki doszedł do głowy Diaza. Kopnięcie na korpus ze strony „El Cucuya”. Trzy dobre uderzenia w wykonaniu Fergusona. Przechwycona noga Diaza przez oponenta. Niskie kopnięcia po stronie Tony’ego. Kombinacja Diaza zakończona lowkickiem. Middlekick byłego tymczasowego mistrza. Łokieć Tony’ego. 1-2 ze strony Stocktończyka. Lewy Diaza. Lowkicki z obu stron. 

Runda 3:

Wysokie kopnięcie po stronie Fergusona. Middlekick, po chwili noga byłego tymczasowego mistrza ponownie poszukała głowy rywala. Kontuzja nogi Fergusona? Dwa dobre lowkicki w wykonaniu Tony’ego. Trzy ciosy Diaza i niskie kopnięcie, pajacowanie z obu stron. Markowane sprowadzenie w wykonaniu starszego z zawodników. Lowkick Fergusona, łokieć z wyskoku. Mnóstwo ciosów Diaza i kopnięć lądowało na korpusie i głowie Tony’ego. 

Runda 4:

Lewy Diaza, wymiana na frontalne kopnięcia na korpus. Frontalne kopnięcie szukane na głowę Fergusona. Szukanie ciosu z lewej ręki przez Tony’ego, niskie kopnięcie. Prawy „El Cucuya”. Lewy Diaza podłączył rywala! Poprawka tym samym ciosem. Diaz zasypał rywala ciosami pod siatką. Potężne bomby na korpus ładowane przez Nate’a. Odpowiedź także ciosem w tułów w wykonaniu Fergusona. Udane sprowadzenie po stronie Fergusona. Szybkie złapanie gilotyny przez Diaza! Ferguson odklepał.