Jan Błachowicz nie odzyskał pasa mistrzowskiego w wadze półciężkiej. Polak zremisował z Magomedem Ankalaevem na UFC 282!

Runda 1:

Niskie kopnięcie Jana Błachowicza. Akcja ponowiona. Próba prawego prostego i middlekicka w wykonaniu polskiego zawodnika. Magomed Ankalaev bardzo cierpliwy, szukał kontry z lewej ręki. Frontalne kopnięcie na korpus po stronie Rosjanina. Krótki lewy Polaka. Kolejne szukanie kontr w odpowiedzi na akcje Błachowicza po stronie pretendenta z Rosji. Dwa proste zawodnika z Rosji, z prawej ręki. Niskie kopnięcie po stronie Jana. Prawy sierpowy Polaka. Krzyżowy Błachowicza. Middlekick po stronie Polaka. Ankalaev także zaatakował korpus byłego mistrza UFC. Dwa kopnięcia Ankalaeva, high kick Rosjanina. Kopnięcie na korpus w wykonaniu Błachowicza, akcja bokserska zakończona middlekickiem po stronie Ankalaeva. Frontalne kopnięcia na tułów w wykonaniu Ankalaeva, niskie kopnięcia Błachowicza.

Runda 2:

Lowkick w wykonaniu Błachowicza. Wysokie kopnięcie Rosjanina. Frontkick na korpus także po stronie Polaka. Niskie kopnięcie Błachowicza, szukanie kontry po stronie Ankalaeva. Lewy Polaka, po chwili akcja ponowiona, oba ciosy doszły do głowy przeciwnika! Krótki prawy polskiego zawodnika, lewy w odpowiedzi ze strony Ankalaeva. Niskie kopnięcie Błachowicza. Próba podbródkowego w wykonaniu Polaka. Lewy prosty, bardzo szybki, ze strony Rosjanina. Niskie kopnięcie Błachowicza, które wyraźnie odczuł przeciwnik. Kolejny lowkick Polaka wytrącił rywala z równowagi, który desperacko ruszył po sprowadzenie! Błachowicz wyprowadził sporo uderzeń na głowę przeciwnika! Klincz, z którego jednak nic nie wynikło. Walka ponownie na środku klatki. Ankalaev ustawiony w klasycznej pozycji. Dwa ciosy Polaka, szukanie kontry po stronie Rosjanina. Szukanie obalenia w wykonaniu Ankalaeva po mocnym niskim kopnięciu rywala. Nieudana.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Błachowicza. Akcja ponowiona. Frontalne kopnięcie na korpus po stronie Rosjanina. Błachowicz konsekwentnie okopywał nogę wykroczną swojego oponenta. Obszerny prawy Magomeda, który został przyjęty na odchyleniu przez Polaka. Kolejne niskie kopnięcie polskiego zawodnika. Szukanie obszernych i mocnych uderzeń w wykonaniu Polaka. Wysokie kopnięcie polskiego pretendenta. Smagające kopnięcie na korpus. Lewy w kontrze ze strony zawodnika z Rosji. Dwa lowkicki Polaka. Ankalaev nawet nie próbował ukrywać, że odczuwa te ciosy i ma mocno obolałe nogi. Rosjanin ponownie przeszedł do klinczu pod siatką. Zerwanie krótkim łokciem i ponowne wejście w uchwyt. Wymiany kolanami z obu stron. Zerwanie krótkim lewym przez Ankalaeva. Kolejny lowkick Polaka. Prosty polskiego zawodnika, ponowne wejście w klincz przez pretendenta z Rosji. Nieintencjonalne kolano w krocze w wykonaniu Ankalaeva, po chwili przerwy, walka została wznowiona na środku klatki, gdzie Błachowicz ponownie rozpoczął od niskiego kopnięcia. Ankalaev ponownie ruszył do klinczu pod siatką, udanie sprowadzając Polaka do parteru za jedną nogę.

Runda 4:

Agresywny zryw Ankalaeva od początku pierwszej rundy mistrzowskiej. Ponowne szukanie sprowadzenia z klinczu pod siatką przez Rosjanina. Krótkie ciosy na korpus w wykonaniu Ankalaeva. Krótki podbródkowy Błachowicza mający na celu zerwanie klinczu, lecz nie powiodło się. Błachowicz dociskany do siatki. Kolana i krótkie ciosy ze strony Ankalaeva. Błachowicz wyszedł z uchwytu. Udane sprowadzenie w wykonaniu Ankalaeva. Błachowicz próbując wrócić do stójki oddał plecy, które zajął Ankalaev. Sporo ciosów lądowało na głowie Polaka. Łokieć do tyłu ze strony Polaka. Kontrola do końca rundy w wykonaniu Rosjanina, sporo ciosów i łokci.

Runda 5:

Spory błąd popełniony przez Polaka od początku piątej rundy. Sam wpuścił Rosjanina do gardy, Błachowicz próbował się skręcać do techniki kończącej. Dobrym odrzutem zagwarantował sobie obronę przed sprowadzeniem, jednak po chwili stracił równowagę, lądując na plecach. Ankalaev w gardzie Polaka. Błachowicz próbował odepchnąć rywala. Odpowiedzi łokciem z pleców w wykonaniu Polaka. Ankalaev wyprowadzał krótkie ciosy w parterze. Trzymany w parterze, uwięziony pod siatką, były polski mistrz zbierał coraz więcej ciosów od swojego przeciwnika. Krótkie ciosy łokciami w wykonaniu rosyjskiego pretendenta. Błachowicz utrzymany w półgardzie do końca rundy.

Sędziowie po pięciu rundach orzekli NIEJEDNOGŁOŚNY REMIS (48-47, 47-48, 47-47).

Materiał powstał we współpracy z partnerem