Paddy Pimblett jednogłośnie pokonał Jareda Gordona. W dość jednak kontrowersyjnych okolicznościach…

Runda 1:

Niskie kopnięcie Paddy’ego Pimbletta, po chwili szukał wysokiego. Kolejny headkick w wykonaniu Anglika. 1-2 Pimbletta. Dobry lewy Jareda Gordona! Anglik jednak niewzruszony po tym uderzeniu. Dobry lewy prosty, niskie kopnięcie Amerykanina. Frontalne kopnięcie po stronie Pimbletta. Kolejne celne ciosy „Flasha” lądowały na głowie zawodnika z Wysp Brytyjskich. Prawy Gordona. Dobry podbródkowy i ciosy przez garde po stronie Anglika. Kombinacja bokserska Gordona. Kopnięcie na kopnięcie. Przechwycone kopnięcie Amerykanina, ciosy na głowę w wykonaniu Pimbletta. Dwa lewe w kombinacji zawodnika z USA. Szukanie obalenia w wykonaniu Pimbletta, udanie i łatwo skontrowane przez Amerykanina! Gordon z góry!

Runda 2:

Wysokie kopnięcie po stronie Anglika. Niskie kopnięcie w wykonaniu Gordona. Sporo ciosów lądowało na głowie Anglika. Lewy sierpowy Amerykanina, walka w klinczu pod siatką. Błąd Gordona, który umożliwił Pimblettowi poszukanie duszenia, z którego jednak nic nie wynikło. Walka wróciła do stójki i toczyła się w dalszym ciągu pod siatką w klinczu, który kontrolowany był przez Gordona. Dwa mocne ciosy na zerwanie w wykonaniu Amerykanina! Pimblett oddał jednak dwoma swoimi ciosami. Próbowanie podbródkowego po stronie Anglika. Ponownie klincz pod siatką, kontrola po stronie Gordona. Zerwanie klinczu przez Brytyjczyka, który potraktował rywala wieloma ciosami.

Runda 3:

Wyniesienie i sprowadzenie po stronie Gordona. Walka w klinczu pod siatką. Nieustanne wpychanie w siatkę w wykonaniu Gordona. Bezradny Pimblett niewiele był w stanie zdziałać. Kolano na głowę, akcja ponowiona w wykonaniu Anglika. Na dwie minuty przed końcem rundy, Pimblett zdołał uciec z uchwytu, został jednak ponownie do niego zaciągnięty. Udane sprowadzenie po stronie Amerykanina, jednak Pimblett zdołał szybko obrócić pozycję. Klincz pod siatką, kolano na głowę w wykonaniu Brytyjczyka. Zajście za plecy. Koniec walki.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Paddy’ego Pimbletta jako zwycięzcę, punktując 3x 29-28.

Materiał powstał we współpracy z partnerem