Raquel Pennington zdobyła zwakowany przez Amandę Nunes pas kategorii koguciej, pokonując decyzją Mayrę Bueno Silvę.

Runda 1:

Obie zawodniczki ruszyły z ciosami. Rozpoczęła Mayra Bueno SIlva, lecz Raquel Pennington szybko odgryzła się serią prostych. Pennington przechwyciła nogę rywalki. Klincz pod siatką. Kontrola po stronie Brazylijki. Dwa dobre uderzenia na rozerwanie klinczu po stronie Amerykanki. Dwa proste Pennington. Tajski klincz, kolano na głowę ze strony brazylijskiej pretendentki do tytułu. Udane obalenie w jej wykonaniu. Amerykanka, próbując wstać, oddała plecy, za które w stójce już wpięła się Bueno Silva.

Runda 2:

Chaotyczne ciosy w wykonaniu amerykańskiej pretendentki do pasa. Wciskanie do siatki przez Bueno Silvę. Rywalka zdołała odwrócić pozycję, zerwać uchwyt i trafić kilkoma mocnymi uderzeniami. Brazylijka ponownie zapięła klincz, tym razem jednak tajski. Ogrom ciosów i łokci w wykonaniu Pennington. Wyraźne kłopoty w defensywie u Brazylijki. Klincz pod siatką, kontrola tym razem po stronie Raquel. Dobry cios Brazylijki. Bueno Silva zaszła za plecy swojej przeciwniczce. Szukała duszenia zza pleców, lecz zdołała jedynie dopiąć uciskówkę.

Runda 3:

Walka szybko trafiła do klinczu pod siatką. Raz uchwyt był kontrolowany przez jedną zawodniczkę, raz przez drugą. Bueno Silva szukała duszenia w stójce, lecz nie miała siły ciągnąć uchwytu. Stery walki przejmowała Pennington w swoje ręce. Tak naprawdę, Amerykanka robiła, co chciała, gdyż przeciwniczka wyraźnie opadła z sił. Udane sprowadzenie po stronie Raquel.

Runda 4:

Wymiana na ciosy z obu stron, sporo kopnięć, głównie frontalnych ze strony Brazylijki. Zajęcie pleców po sprowadzeniu przez Bueno Silvę. Udane przełożenie ręki pod brodą rywalki! Amerykanka udanie jednak uciekła z krytycznej pozycji i znalazła się na górze! Brazylijka straszyła z dołu trójkątem nogami, lecz nieskutecznie.

Runda 5:

Pennington rozpoczęła bardziej agresywnie. Bueno Silva szukała swojej możliwości w szalonych, nieprzewidywalnych akcjach. Klincz pod siatką, Pennington kontrolowała, rozrywając uchwyt mocnymi ciosami. Udane obalenie po stronie Amerykanki. Trójkąt rękoma! Pennington była bardzo bliska uduszenia swojej rywalki! Kilka ciosów z góry po stronie Raquel.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Raquel Pennington jako zwyciężczynię, punktując 2x 49-46, 49-45 na jej korzyść. W ten sposób, Amerykanka objęła tron po Amandzie Nunes.