Deiveson Figueiredo jako pierwszy odniósł zwycięstwo podczas gali UFC 300, poddając Cody’ego Garbrandta duszeniem zza pleców!

Runda 1:

Cody Garbrandt rozpoczął nieco bardziej agresywnie. Amerykanin szukał kopnięć. Deiveson Figueiredo rzucił dwa niecelne ciosy, inkasując niskie kopnięcie. Doskonale ciosy Garbrandta! Brazylijczyk chwiał się na nogach, pozostawał jednak w pojedynku. Kolejne niskie kopnięcie Amerykanina. Figueiredo szukał sprowadzenia, nieskutecznie. Kolano na korpus po stronie zawodnika z Brazylii. Wysokie kopnięcie Deivesona, niskie Garbrandta. Prawy prosty zawodnika z Brazylii. Middlekick Figueiredo. Kombinacja Garbrandta, po której rywal stracił równowagę. Szybko jednak wstał, nie dając się ustabilizować w parterze. Szukanie obalenia przez Figueiredo, doskonała obrona Garbrandta.

Runda 2:

Dobry cios Garbrandta i niskie kopnięcie. Udane sprowadzenie w wykonaniu Brazylijczyka po dobrym jabie. Kontrola Figueiredo w parterze, zajęcie pleców. Rozpłaszczony Garbrandt z Figueiredo na plecach. Dojście do duszenia trójkątnego rękoma przez zawodnika z Brazylii! Garbrandt na spokojnie starał się wyjść z niedogodnej pozycji i udało mu się uwolnić z uchwytu! Figueiredo doszedł jednak do dosiadu! Cody wstał, oddał jednak plecy i został ponownie obalony. Figueiredo poszukał duszenia zza pleców i szybko je sfinalizował!

https://twitter.com/TakeruCigarra/status/1779275974695145601

foto: Instagram/UFC