Świetna seria zwycięstw Karoliny Kowalkiewicz dobiegła końca. Polka przegrała na punkty ze świetnie usposobioną Iasmin Lucindo na gali UFC 301.

Runda 1:

Spory dystans między obiema zawodniczkami. Szukanie niskich kopnięć przez Iasmin Lucindo, Karolina Kowalkiewicz szukała kontr. Sporo ciosów ze strony Brazylijki! Lewy sierpowy Lucindo, wymiana bez żadnej obrony! Brazylijska zawodniczka podchwyciła głowę Polki, wyprowadzając jednocześnie kolana na głowę Karoliny. Próba haczenia w wykonaniu Lucindo, lecz nieskuteczna. Następnie, to Kowalkiewicz poszukała sprowadzenia, choć odbiła się od siły fizycznej swojej oponentki. Uchwyt zerwany. Kowalkiewicz ruszyła agresywnie na przeciwniczkę, została jednak skarcona udaną próbą sprowadzenia, po którym Brazylijka od razu wylądowała w dosiadzie. Ciosy z góry po stronie Lucindo.

Runda 2:

Lucindo rozpoczęła od kopnięć. Kowalkiewicz nie czuła zbyt dobrze dystansu, zbierając ciosy od rywalki za każdym razem, gdy próbowała do niej podejść. Wyraźna przewaga szybkości na korzyść Brazylijki. Kolano Iasmin. Wymiana na ciosy sierpowe! Obie zawodniczki trafiły. Obrotówka na korpus po stronie zawodniczki z Brazylii, agresywna akcja ofensywna ciosami po stronie łodzianki. Dobre i celne uderzenia Lucindo. Coraz więcej nonszalanckich akcji w wykonaniu Lucindo, która nie czuła specjalnego zagrożenia ze strony rywalki. Obrotówki, latające frontkicki na korpus. Dwa dobre prawe Karoliny, latające kolano Brazylijki.

Runda 3:

W odpowiedzi na skrócenie dystansu przez Polkę, rywalka szybko zapięła klincz. Siłowanie pod siatką. Kontrola po stronie Lucindo. Haczenie, udane sprowadzenie w wykonaniu Brazylijki. Szukanie trójkąta rękoma przez Lucindo, lecz zawodniczka odpuściła próbę i powróciła do stójki. Po chwili jednak ponownie szukała walki w parterze, gdzie Kowalkiewicz próbowała wyrwać nogę rywalki do skrętówki. Nieskutecznie jednak. Walka powróciła do stójki. Lucindo zaszła za plecy Polki. Udane sprowadzenie Iasmin, półgarda. Garda, Brazylijka wstała. Walka w stójce na ostatnie kilkadziesiąt sekund. Kolano po stronie Brazylijki. Kowalkiewicz z niskim kopnięciem, obrotówka na tułów po stronie Lucindo. Wymiany na zakończenie pojedynku, celniejsza i aktywniejsza Lucindo.

Sędziowie zgodnie wskazali Iasmin Lucindo jako zwyciężczynię, punktując pojedynek 3x 30-27.