Wygląda na to, że karta na UFC Fight Night 139 w Denver została ostatecznie dopięta. Do rozpiski dołączył właśnie Julian Erosa (22-5), który w dywizji lekkiej skrzyżuje rękawice z Devontem Smithem (8-1). Gala odbędzie się już w najbliższą sobotę 10 listopada w Pepsi Center.

Dla Erosa będzie to powrót do oktagonu po dość długiej przerwie. Ostatni raz w walce dla UFC mogliśmy go oglądać w roku 2015 oraz 2016. Co ciekawe „Juicy J” w finale The Ultimate Fighter 22 zmierzył się z naszym rodakiem – Marcinem „The Polish Zombie” Wrzoskiem (13-4) i pokonał go, chociaż decyzja sędziowska nie była jednogłośna. Już nie tak dobrze poszło mu w kolejnym starciu podczas UFC 196, gdy został znokautowany przez Teruto Ishihara (10-6). W ostatnim starciu w czerwcu, podczas Dana White’s Tuesday Night Contender Series 2, zaliczył udany występ w starciu z Jamallem Emmeresem (13-4), którego znokautował.

Devonte Smith również pojawił się w tym sezonie Contender Series. W sierpniu już w pierwszej rundzie znokautował Josepha Lowry’ego (8-1), co wystarczyło, by przekonać Danę White’a do zaoferowania mu kontraktu z UFC. Dla zawodnika, trenującego obecnie w klubie Factor X, będzie to debiut dla tej amerykańskiej organizacji.

Jako walkę wieczoru podczas tej gali zaplanowano pojedynek pomiędzy Chan Sung Jungiem (14-4), a Yairem Rodriguezem (10-2) w dywizji piórkowej.

źródło: mmafighting.com