UFC on FOX 25 – Typowanie


Niezwykle ciekawą walkę wieczoru gali z cyklu „on FOX” zobaczymy dzisiejszej nocy. Były mistrz kategorii średniej, Chris Weidman zmierzy się z idącym jak burza w nowej wadze Kelvinem Gastelumem. Polskich kibiców z pewnością najbardziej   zaciekawi pojedynek Damiana Grabowskiego który zawalczy o swoją przyszłość w organizacji UFC.

Chris Weidman vs Kelvin Gastelum

Dwa przeciwieństwa. Jeden, były mistrz z doskonałymi zapasami i warunkami fizycznymi kontra zawodnik który mając problemy w wadze niżej przeszedł do kategorii średniej robiąc niezłe spustoszenie. Hendricks, Kennedy oraz (gdyby nie durna wpadka z marihuana) Belfort to mocne skalpy. Weidman natomiast poległ ostatnio z Rockholdem, Romero a także Mousasim. Dla obu jest to walka życia. Gastelumowi pojedynek ten otworzy drzwi do absolutnej czołówki w której będzie jednym z poważniejszych kandydatów do titleshota. Weidman natomiast jeśli przegra pożegna się z wielkim MMA spadając do drugiej ligi i obijając się na undercardach lub otwierając karty główne. Więcej do stracenia ma Weidman który podobnie jak ostatnio Pettis powinien być turbo zmotywowany by uratować swoje nazwisko i pozostać w poważnym MMA. Ostatnie występy każą stawiać na Kelvina, ja jednak liczę że Weidman wziął się w garść i zdając sobie sprawę ze swojej sytuacji zdoła  podnieść się. Weidman decyzja.

Dennis Bermudez vs Darren Elkins

Bermudez ostatnio walczy w kratkę. Z ostatnich pięciu walk wygrał tylko dwie. Jednak porażki z Lamasem, Stephensem czy „Koreańskim Zombie” to nie byle co. Elkins posiada imponujący win streak czterech zwycięstw z rzędu z mocnymi zawodnikami. Na papierze faworytem wydaje się być Elkins, jednak Bermudez wielokrotnie udowadniał że rola underdoga mu sprzyja. Wydaje mi się że nie będzie to piękny pojedynek a mocno wymęczony styl pozwoli Bermudezowi wygrać ten pojedynek.

Patrick Cummins vs Gian Villante

Obaj ostatnio walczą w kratkę częściej jednak notując porazki. Cummins w walce z Błachowiczem pokazał że nie jest bardzo odporny na ciosy oraz posiada słabe cardio. Villante wydaje sie być bardziej kompletnym zawodnikiem z lepszą stójką od swojego rywala co powinno faworyzować go. Jeśli Cummins nie będzie używał swoich zapasów to Villante powinen go ubić w 2-3 rundzie.

Jimmie Rivera vs Thomas Almeida

Rivera wraca po swojej największej wiktorii w karierze, w której to pokonał Uriaha Fabera. Almeida odkuł się po swojej jedynej porażce w karierze z aktualnym mistrzem, Cody Garbrantem. Metodyczny i niezłomny Rivera kontra wybuchowy i ekscytujący Almeida to najlepsza walka tego wieczoru na papierze. Trudno wybrać faworyta tego starcia. Obaj posiadają wielki umiejętności i są czołówką tej walgi. Postawie jednak na przebojowość młodszego Brazylijczyka. Almeida decyzja.

Damian Grabowski vs Chase Sherman

Nie ma co rozpatrywać tej walki pod względem technicznym. Wszystko rozegra sie  w głowie Damiana. Uważam że jest lepszym zawodnikiem od Shermana czy Hamiltona który wcześniej ubił Grabowskiego. Jeśli Damian wziął na  powaznie przygotowania, skupił sie na tej walce i wyjdzie do klatki zmotywowany to nie mam wątpliwości że wygra to starcie. Sherman to sprinter. Mocno i agresywnie zaczyna chcac skończyć rywala. Dwukrotnie własnie tak Damian przegrywał. kluczem do sukcesu jest wyprzedzić rywala, obalić i skontrolować. Sherman powinien sie szybko wypompować bedac już łatwym celem w drugiej rundzie. Jeśli Damian obali i przetrzyma pierwszą rundę to nie powinien mieć problemu z wygraniem tego pojedynku. Damian Grabowski poddanie, 2 runda.