Merab Dvalishvili nie dał żadnych szans Petrowi Yanowi. Gruzin okazał się znacznie lepszy od byłego mistrza na pełnym, pięciorundowym dystansie.

Runda 1:

Szukanie sprowadzenia po stronie Meraba Dvalishviliego. Zajście za plecy, kilka ciosów w wykonaniu Gruzina. Petr Yan zdołał wyjść z opresji. Ponowne szukanie dojścia do obalenia przez Meraba, nieskutecznie. Niskie kopnięcie Yana. Dwa dobre ciosy Dvalishviliego. Lowkick także w wykonaniu Dvalishviliego. Wysokie kopnięcie Meraba. Lewy prosty. Lowkick także po stronie Yana. Dvalishvili ponownie spróbował obalenia, nie był w stanie sprowadzić swojego rywala. Middlekick w wykonaniu Rosjanina. Dojście do jednej nogi przez Dvalishviliego, dobra obrona Yana. Ciosy Gruzina dochodziły do głowy przeciwnika. Doskonała obrona przed sprowadzeniami Yana. Dwa dobre prawe Dvalishviliego. Ponowne szukanie obalenia, nieskuteczne. Wymiana na niskie kopnięcia. Mocny prawy na rozerwanie klinczu wyprowadzony przez Petra Yana. Lewy sierpowy Dvalishviliego. Próba sprowadzenia w wykonaniu Yana, doskonale skontrowana przez rywala. Dvalishvili znalazł się z góry. Yan Szukał możliwości do powrotu do stójki, miał jednak podchwyconą głowę przez przeciwnika.

Runda 2:

Niskie kopnięcie Dvalishviliego. Lewy Yana, ponowna próba sprowadzenia w wykonaniu Gruzina. Dobry łokieć meraba. Lewy sierpowy Yana. Niskie kopnięcie po stronie Dvalishviliego. Lewy sierpowy Gruzina, niskie kopnięcia także po jego stronie. Yan na wstecznym, zbierał kolejne uderzenia od rywala. Doskonałe zejście po dwie nogi ze strony Dvalishviliego. Yan nie zdołał rozczytać tej akcji i dynamicznego obalenia. Szybko jednak wstał. Middlekick po stronie Gruzina. Dobry cios na korpus Rosjanina. Ponowne szukanie dojścia do jednej nogi przez Dvalishviliego. Nieskuteczne. Przechwycone kopnięcie przez Yana i to on znalazł się z góry. Dvalishvili doczołgał się do siatki, skąd wstał do stójki. Znajdował się jednak w klinczu pod siatką, który naprzemiennie – raz był pod kontrolą jednego zawodnika, raz drugiego. Klincz zerwany. Lewy sierpowy w kontrze w wykonaniu Yana. Ponowne udane sprowadzenie wykonane przez Dvalishviliego. Chwila parteru, po której Yan wstał. Nieudany rzut Dvalishviliego, kontra po stronie Rosjanina.

Runda 3:

Przechwycona noga Dvalishviliego przy kopnięciu przez Yana. Szukanie wysokiego kopnięcia i obrotowego backfistu w wykonaniu Gruzina. Poza celem. Dwa dobre ciosy Meraba. Yan zamknięty pod siatką. Ponowne zejście do jednej nogi przez Dvalishviliego. Dobra obrona ze strony zawodnika z Rosji przed kolejnym sprowadzeniem. Dvalishvili nie poddawał się jednak i ponownie szukał obalenia, zajmując plecy przeciwnika, który za wszelką cenę chciał się wyszarpać z uchwytu. Yan odwrócił pozycję w klinczu pod siatką. Szukał sprowadzenia, lecz nieskutecznie. Szukanie dojścia do jednej nogi przez Dvalishviliego. Yan oddał plecy w klinczu pod siatką. Doskonała wycinka po stronie Meraba. Rozerwanie przez Yana. Ponowne dojście do nogi przez Gruzina. Obrona na piątkę z plusem w wykonaniu Yana. Dvalishvili zajął plecy przeciwnika. Nieudane sprowadzenie po stronie Yana.

Runda 4:

Szukanie obszernych ciosów po stronie Yana. Lewy sierpowy Gruzina. Prawy w wykonaniu Meraba. Dwa krótkie lewy i prawy sierp Gruzina. Prawy sierpowy Dvalishviliego. Ponowne szukanie zejścia do nogi przez Meraba. Skuteczne obalenie ze strony Dvalishviliego. Yan szybko jednak wstał. Próba zerwania klamry przez Yana – odwrócona pozycja w klinczu pod siatką. Pojedynek powrócił na środek klatki. Prawy sierpowy Dvalishviliego. Niskie kopnięcie Yana. Dwa ciosy i middlekick po stronie Gruzina. Niskie kopnięcie Dvalishviliego. Kolano, podbródkowy Meraba. Dwa dobre kopnięcia Meraba. Yan bez akcji. Szukał pojedynczych zrywów. Ponowne dojście do jednej nogi przez Dvalishviliego. Trzy mocne ciosy Gruzina. Cała masa celnych ciosów w wykonaniu Dvalishviliego. Niskie kopnięcia, ciosy proste, szukanie sprowadzeń. Szukanie sprowadzenia po stronie Yana, lecz nieskuteczne.

Runda 5:

Niskie kopnięcie Dvalishviliego. Szukanie sprowadzenia przez Yana. Odwrócona pozycja w klinczu, kolana Dvalishviliego i krótki łokieć. Middlekick, niskie kopnięcie Gruzina. Lowkick także po stronie Yana. Frontalne kopnięcie, dwa dobre ciosy Dvalishviliego. Ponowne szukanie sprowadzenia po stronie Gruzina, nieskutecznie. Dvalishvili ponownie w klinczu pod siatką, dwa dobre kopnięcia. Udana wycinka ze strony Dvalishviliego. Yan od razu powrócił jednak na nogi. Ponowne zaciągnięcie Rosjanina do parteru przez przeciwnika. Yan zerwał uchwyt. Prawy sierpowy ze strony Gruzina. Yan ponownie ustawiony na siatce. Zbierał kolejne ciosy od swojego przeciwnika, został skutecznie sprowadzony do parteru. Co z tego, że powrócił na nogi, jak stale za plecami miał gruzińskiego zawodnika. Uchwyt zerwany. Niskie kopnięcie Yana, wysokie Dvalishviliego. Lewy prosty Meraba. Middlekick Yana. Dojście do nogi przez Dvalishviliego. Udane sprowadzenie. Zajęcie pleców przez Gruzina. Środek klatki, ponownie ciosy Gruzina, sprowadzenia z jego strony, szaleńczy atak.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Meraba Dvalishviliego jako zwycięzcę, punktując 3x 50-45 na jego korzyść.