Sprzedaż biletów na Londyńską galę UFC Fight Night 108 rusza już 27 stycznia, natomiast karta walk wzbogaciła się dzisiaj o sześć nowych pojedynków.

Brad Pickett vs Henry Briones
Dla 38-letniego Picketta będzie to pożegnalna walka w karierze zawodnika MMA. Anglik zawodowo „jest w biznesie” od 2004 roku. W 2016 roku pokonał Francisco Rivierę, a nastepnie przegrał z Iurim Alcantarą i Urijahem Faberem. Enrique Briones jest w podbnej sytuacji, powraca po dwóch porażkach z rąk Cody’ego i Garbrandta i Douglasa Silvy de Andrade.

Leon Edwards vs Vicente Luque
Edwards w ubiełgym roku dwukrotnie triumfował – w Rotterdamie wypunktował Dominica Watersa, a na UFC 204 poddał zza pleców Alberta Tumenova. Luque z kolei aż trzykrotnie wygrywał w 2016 roku i wszystkie walki kończyły się przed czasem. W ostatniej walce, na UFC 205 znokautował Belala Muhammada.

Marc Diakiese vs Teemu Packalen
Można powiedzieć, że czynnikiem łączącym tych dwóch zawodników jest Łukasz Sajewski. Diakiese w swojej zawodowej karierze jeszcze nie przegrał. W debiucie dla organizacji UFC pokonał Sajewskiego, a w ostatniej walce wypunktował Frankiego Pereza. Packalen walczyć miał z Sajewskim, jednak z powodu kontuzji Polaka, do walki nie doszło. Finlandczyk w UFC przegrał z Mickaelem Leboutem, a na poczatku zeszłego roku poddał Thibaulta Gouiego.

Darren Stewart vs Francimar Barroso
Ta walka jest natychmiastowym rewanżem dla obu zawodników. Pierwotnie, na listopadowej gali zderzyli się głowami i ogłoszono No Contest. Dla Stewarta będzie to drugi wsytęp w oktagonie UFC, Barosso z kolei wcześniej przegrał przez poddanie z Nikitą Krylovem.

Scott Askham vs Bradley Scott
Obaj zawodnicy walczą w kratkę, obaj mają na koncie porażkę z Krzysztofem Jotko. Askham w zeszłym roku walczył dwa razy, z czego wygrał tylko raz – z Chrisem Dempseyem. Scott od czasu lutowej porażki z Polakiem, nie pojawił się już w klatce.

Tom Breese vs Oluwale Bamgbose
W swojej ostatniej walce, Breese przegrał po raz pierwszy w karierze. Niejednogłośną decyzją pokonał go Sean Strickland. Bamgbose w UFC walczył trzykrotnie. W kwietniu ubiegłego roku wypunktował go Cezar Ferreira.

Gala UFC w Londynie odbędzie się 18 marca, walka wieczoru gali nie jest jeszcze znana.

Foto: UFC