Saparbek Safarov odniósł pierwsze zwycięstwo w oktagonie. Nickolae Negumereanu uległ mu jednogłośnie na punkty. (29-26, 29-26, 29-27)

Safarov od razu ruszył na swojego przeciwnika. Rozpuścił ręce, a gdy tylko siatka ograniczyła drogę ucieczki, zapiął klamrę i przeniósł walkę do parteru. Zajął pozycję z góry i obijał. Podczas tego wielokrotnie chwycił siatkę, co skutkowało odjęciem punktu. W stójce zawodnicy powymieniali jeszcze parę ciosów i gong zakończył rundę.

Po przerwie Negumereanu wielokrotnie zainkasował lewy prosty. Dodatkowo przyjął sierpowy, który zamroczył go. Saparbek przeniósł bój do parteru. Przez moment było zagrożenie skrętówki. Rosjanin bezlitośnie rozbijał z dominującej pozycji.

W ostatniej odsłonie Safarov kontynuował swoją taktykę. Szybko obalił Rumuna. Nickolae zebrał straszne lanie w zamykających minutach. Spędził je na plecach, zbierając wiele ciosów od rywala.