UFC Londyn – typowanie


Europejski event nie obfituje w wielkie nazwiska, a do tego możemy kibicować tylko jednemu Polakowi na karcie. Jednak potencjał jaki drzemie w tej karcie może zaskoczyć nie tylko malkotentów. Zapraszamy na redakcyjne typowanie UFC Fight Night 107 w Londynie.

 Jimi Manuwa vs Corey Anderson

Kuba: Moim faworytem jest zdecydowanie Jimi Manuwa, który w ostatniej walce wręcz zmasakrował swojego rywala – Ovince’a St. Preux najpierw posyłając go na siatkę prawym, a kończąc piekielnie silnym i czystym lewym sierpowym. Corey co prawda w ostatnich walkach prezentuje się bardzo solidnie, ale nie wróżę mu przetrwania do ostatniego gongu w tym starciu. Jimi Manuwa, KO, runda 2.

Typujący Manuwe: Mariusz, Marek, Szymon, Kuba, Michał, Wojtek, Łukasz, Damian

Typujący Andersona: Paweł


Gunnar Nelson vs Alan Jouban

Michał: Na pierwszy rzut oka wydaje sie że będzie to łatwa przeprawa dla Nelsona. Jeśli sprowadzi walkę do parteru to może tak być, jednak gdy walka toczyć się będzie w stójce to Nelson będzie w sporych tarapatach. Jouban to niedoceniany zawodnik który kilkukrotnie już zaskoczył. Po porażce z Tumenovem wygrał trzy starcia które mocno go rozpędziły. „Gunni” wraca po niespełna rocznej przerwie od startów. W maju zeszłego roku poddał wspomnianego już Tumenova. Wydaje mi sie że parterowe umiejętności Nelsona nie starczą i stójkowa ofensywa jaką posiada Jouban pozwoli mu wygrać przez decyzję.

Typujący Nelsona: Paweł, Kuba, Szymon

Typujący Joubana: Michał, Marek, Mariusz, Wojtek, Łukasz, Damian


Daniel Omielańczuk vs Timothy Johnson

Marek: Jak już wiadomo, Daniel w tej walce według bukmacherów jest faworytem. Wąsacz z Ameryki znany jest głównie polskiej publiczności z wygranej nad Tyburą. Mimo to, nie sądzę by zagroził Danielowi podczas walki. Polak zapewne wyciągnął wnioski z ostatnich walk Johnsona i spokojnie wypunktuje go w stójce, o ile nie pokusi się o jakiś nokaut. Timothy jest mniej doświadczonym zawodnikiem, również pod względem walk dla organizacji UFC, dlatego tym bardziej wierzę, że to Daniel koniec końców podniesie rękę w geście zwycięstwa, na koniec pojedynku. Omielańczuk – decyzja.

Typujący Omielańczuka: Mariusz, Marek, Szymon, Kuba, Michał, Wojtek, Łukasz, Damian

Typujący Johnsona: Paweł