UFC Montevideo – typowanie wybranych walk

116
Grafika: Marek Romanowski/inthecage.pl

Rozpiska debiutanckiej gali w Urugwaju nie zachwyca. Dla Polskiego fana z pewnością najciekawszym pojedynkiem będzie czwarta walka Oskara Piechoty, który skrzyżuje rękawice z Rodolfo Vieirą. Wybraliśmy i wytypowaliśmy dla Was najciekawsze pojedynki.

Valentina Shevchenko (17-3) vs. Liz Carmouche (13-6)

Nie ma co lać wody, Valentina jest ogromną faworytką tego pojedynku. Niespodzianką będzie, jeśli dojdzie do rund mistrzowskich. Shevchenko jest o dwie klasy lepsza w stójce, lepsza w parterze a jej defensywne zapasy pozwolą jej utrzymać walkę w stójce. Kondycja także jest atutem mistrzyni. Uważam że mistrzyni znokautuje Liz w drugiej rundzie. Shevchenko TKO, 2 runda.

Mike Perry (13-4) vs. Vicente Luque (16-6-1)

Obaj w ostatnich walkach prezentują się nad wyraz dobrze. Jest po serii dwóch zwycięstw. Mierzy się jednak z Vicente Luque, który w UFC stoczył dziesięć walk, przegrywając tylko raz. Mocno bijący Brazylijczyk, który w tym roku dał niesamowita wojnę z Bryanem Barbareną wydaje się mocnym faworytem tego pojedynku. Nokautujący cios, odporność na ciosy powinna pozwolić mu wygrać ten pojedynek w przekonywujący sposób. Perry preferuje walkę w stójce, dlatego spodziewam się mocnych wymian w których lepszy będzie „Silent Assasin”. Luque decyzja.

Volkan Oezdemir (15-4) vs. Ilir Latifi (14-6)

Nie jestem fanem talentu Latifiego. Nie daje ekscytujących walk, jego największy skalp to Ovince St. Preux. Zapaśnik z Malmo z pewnością będzie underdogiem w pojedynku z byłym pretendentem, Volkanem Oezdemirem. Mimo że Szwajcar jest po trzech porażkach, to każdy z tych rywali był absolutną czołówką. Oezdemir powinien być w stanie utrzymać walkę na nogach, jeśli pozwoli mu na to rywal, nadarzy się w końcu szansa na nokaut. Oezdemir TKO, 2 runda.

Oskar Piechota (11-1-1) vs. Rodolfo Vieira (5-0)

Niezwykle ciężki pojedynek dla Oskara Piechoty. Polak nie jest faworytem starcia z multimedalistą ADCC. Vieira swoją ostatnią walkę stoczył na ACA 96 w Łodzi. Wygrał wówczas przez duszenie zza pleców. Piechota także jest niesamowitym grapplerem, jednak nie tak utytułowanym jak Brazylijczyk. Game plan na walkę wydaje się prosty, utrzymac walkę w stójce i znokautować Vieire. Piechota ma argumenty w pięściach, co pokazał także w UFC. Patriotycznie postawię na Oskara. Piechota, decyzja.