UFC on ESPN+ 18 – podsumowanie i relacja z karty wstępnej [WIDEO]

202

Zapraszamy sprawdzenia poczynań zawodników z karty wstępnej gali UFC on ESPN+ 18.

185 lb: John Phillips pok. Alena Amedovskiego przez KO (ciosy) w 1 rundzie (00:14)

Runda 1 

Panowie błyskawicznie ruszyli w wymiany. Nikt nie odpuszczał. Philips okazał się być celniejszy. Trafiał uderzenie za uderzeniem. Amedovski szybko poległ.

185 lb: Makhmud Muradov pok. Alessio Di Chirico przez jednogłośną decyzję sędziów (3x 29-28)

Runda 1 

Di Chirico zaczął od prawego overhanda.  Panowie byli ruchliwi. Rywal doskakiwał z ciosami – krótkimi kombinacjami.  Włoch pokusił się o próbę sprowadzenia. Nie osiągnął celu. Za to Muradov docisnął do siatki i obalił.

Runda 2 

„Mach” zmieniał styl. Używał prostych. Spontanicznie przyśpieszał. Alessio rozglądał się za możliwością kontry, ale też wejścia w nogi. Reprezentant Ankos MMA dokładał uderzenia na tułów.

Runda 3

„Manzo” docisnął do siatki. Nie trwało to długo i nie zagroził jakoś szczególnie. Lewym sierpowym trafiał.  Zaczynał dyktować warunki. Ograniczał pole do popisu. Mahmud był zmęczony. Zwolnił. Mimo to dalej próbował wchodzić w wymiany.

170 lb: Ismail Naurdiev pok. Siyara Bahadurzada przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 30-25×2)

Runda 1

Naurdiev zamykał na siatce. Korzystał z wysokich kopnięć i ciosów prostych. Przeciwnik odpowiadał, ale dość czytelnie.


Runda 2

Bahadurzada dochodził do głosu. Wywierał lekką presję. Dał się obalić. Rywal w pozycji bocznej bił łokciami. Skontrolował do końca odsłony.

Runda 3

Pojedynek stał się trochę bardziej wyrównany. Oglądaliśmy niezbyt groźną stójkę. „The Austrian Wonderboy” obalił. Kontrolował. Zaznaczył swoją przewagę.

145 lb: Giga Chikadze pok. Brandona Davisa przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 29-28)

Runda 1

Zawodnicy od początku byli ruchliwi. Chikadze pierwszy próbował skrócić dystans. Dał się chwycić. Oponent przewrócił. W półgardzie zagrażał ciosami. Giga wrócił do gry. Zajął pozycję z góry. Bezlitośnie bił. Pojedynek wrócił do stójki. Davis sprowadził po wyjściu pod jednym z uderzeń.

Runda 2 

Gruzin był ostrożny. Hasał i punktował pojedynczymi uderzeniami. Dobrze kontrował. „KillerB” sprowadził do parteru, gdzie nie był w stanie utrzymać walki.

Runda 3

Davis chciał wejść w kickbokserską szermierkę, ale nie był w stanie ulokować mocniejszego uderzenia. Chikadze udanie obijał, ale zwolnił trochę. W ostatnich sekundach dał się wywrócić.

135 lb: Lina Lansberg pok. Macy Chiasson przez jednogłośną decyzję sędziów (29-27, 29-27, 29-28)

Runda 1

Panie od razu weszły w klincz.  Chiasson docisnęła do siatki. Wyprowadzała kolana w uda rywalki. Pracowała nad obaleniem. Tak przebiegła w zasadzie cała runda.

Runda 2

Lansberg wyszła piekielnie zmotywowana. Szybko wywróciła. Chciała zająć pozycję z góry. Przeciwniczka wierciła się. Wstała, ale jej głowa została chwycona. Przyjęła parę kolan. Rozerwanie. Macy doszła do głosu i znów przejęła kontrolę w klinczu. Oponentka sprzeciwiała się, ale nieskutecznie.

Runda 3

„Elbow Queen” dopięła swego. W tej odsłonie udanie obaliła. Weszła do półgardy. Biła z góry.  Amerykanka podniosła się. Zmęczenie dało się we znaki. Przyjmowała w klinczu.

155 lb: Marc Diakiese pok. Lando Vannatę przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-26) 

Runda 1

Diakiese powtarzał niskie kopnięcie na wykroczną nogę.


Dołożył do tego prawy prosty. Przeciwnik użył lewego kopnięcia na tułów i trafił do parteru. Nie za wiele z tego wynikło. Vannata starał się iść do przodu i zamykać na siatce, ale przyjmował przy tym uderzenia.

Runda 2 

„Bonecrusher” nawet na chwilę nie przestawał wyłączać wykrocznej nogi oponenta. Był cierpliwy i nie podpalał się. Amerykanin czuł, że musi drastycznie zmienić obraz pojedynku. Coraz częściej wchodził w półdystans.  Jednak to Marc pokusił się o kilkukrotne zapięcie klamry i grapplingowe próby.

Runda 3

Vannata nie mógł znaleźć sposobu na plan oponenta, który do świetnej stójki dołożył obalenia i kontrolę w parterze. „Groovy” wstawał, ale od razu był obalany.

135 lb: Jack Shore pok. Nohelina Hernandeza przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie (2:51)

Runda 1

Shore zaczął od niskiego kopnięcia. Stopniowo dokładał ciosy. Rywal pozostawał czujny. Skąpił od większej agresji. Były mistrz CW pokusił się o wejście w nogi, ale nie dopiął swego. Powtórzył akcję i udało mu się. Hernandez po chwili skromnych poczynań stójkowych wylądował na plecach. Dał sobie zajść za nie.

Runda 2

„Suave” wywierał presję. Zamykał na siatce. Dał się wywrócić. Walka wróciła do szermierki kickbokserskiej, gdzie doszło do paru wymian. Jack ponownie obalił.

Runda 3

„Tank” łatwo przeniósł bój do parteru. Pracował nad duszeniem zza pleców. Wykończył swój plan. Dusząc w ostatnich minutach pojedynku.

Zobacz również: UFC on ESPN+ 18 – wyniki gali z udziałem Michała Oleksiejczuka [NA ŻYWO]