UFC on ESPN+ 22 – podsumowanie i relacja z karty wstępnej [WIDEO]

99

Podczas dzisiejszej gali zawalczyła Ariane Lipski. Zapraszamy do sprawdzenia relacji z karty wstępnej UFC on ESPN+ 22.

170 lb: James Krause pok. Sergio Moraesa przez KO (cios) w 3 rundzie (4:19)

Runda 1

Moraes błyskawicznie chwycił wykroczną nogę. Obalił. Przeszedł do pozycji bocznej. Krause wiercił się. Chwilowo oddał plecy, ale obrócił się i znalazł się w gardzie rywala. Walka wróciła do stójki, gdzie Brazylijczyk dążył do zwarcia i ponownego sprowadzenia.

Runda 2

Oglądaliśmy kickbokserskie wymiany. „The Panther” był piekielnie zmęczony. Przyjmował coraz więcej. James miał szansę na wygraną przed czasem, ale gong zastopował jego aspiracje.

Runda 3

„The” ostrożnie wywierał presję. Bił z różnych kątów. Pozostawał czujny na wszelkie zrywy. W końcu trafił mocno i wykończył Moraesa.

145 lb: Ricardo Ramos pok. Eduardo Garagorriego przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie (3:57)

Runda 1 

Panowie wymieniali uprzejmości na środku oktagonu. Po chwili chaosu Ramos przeniósł starcie do parteru. Nie był w stanie utrzymać. Rzucił Urugwajczykiem. Wszedł za plecy. Zapiął duszenie. Poprawił je i ostatecznie Garagorri odklepał.

155 lb: Francisco Trinaldo pok. Bobby’ego Greena przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)

Runda 1

Green początkowo walczył na wstecznym. Przeciwnik ostrożnie szukał luki w stójce. Trafił. Zapiął gilotynę. W parterze Amerykanin wyszedł z opresji. Przejął kontrolę. Bił i dążył do ustabilizowania pozycji.

Runda 2

Trinaldo ruszył z pięściami. Używał niskich kopnięć. Bobby kontrował.

Runda 3

„Massaranduba” wyprowadził wysokie kopnięcie, które oponent chwycił i wywrócił. Po kotle w parterze Brazylijczyk wstał. Pokarał kilkoma kolanami w głowę.

170 lb: Randy Brown pok. Warlleya Alvesa przez poddanie (trójkątne duszenie) w 2 rundzie (1:22)

Runda 1 

Brown od razu poszedł na przeciwnika. Wyprowadził kopnięcie, które zostało wychwycone. Starcie trafiło do parteru, ale nie na długo. Jednak Alves znów sprowadził. W dolnej płaszczyźnie. Był blisko duszenia zza pleców. Amerykanin wyswobodził się i sam rzucił przeciwnikiem na koniec.

Runda 2 

Ponownie nie musieliśmy długo czekać na „powtórkę z rozrywki”. Randy wylądował na plecach. Złapał trójkąt. Łatwo dopiął i wygrał przez poddanie.


145 lb: Douglas Andrade pok. Renana Barao przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-26)

Runda 1

Andrade wywierał presję. Okopywał wykroczną nogę. Rywal odpowiadał tym samym. Nagle obalił. Przez pasywność, sędzia podniósł walkę. Douglas miotał mocne ciosy i zamykał na siatce.

Runda 2

D’Silva chciał iść na otwarte wymiany. Barao miał inny plan. Przy pierwszej dobrej okazji przeniósł bój do parteru. Bezczynnie kontrolował. Sędzia znów przywrócił starcie do stójki.

Runda 3

Renan próbował podjąć walkę w stójce. Co jakiś czas szukał luki na obalenie. Nie doszło do parteru. Panowie do ostatnich sekund szli na wojnę.

125 lb: Ariane Lipski pok.  Isabellę de Páduę przez jednogłośną decyzję sędziów (30-26, 30-26, 29-27) [OPIS WALKI]

135 lb: Tracy Cortez pok. Vanessę Melo przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 29-28)

Runda 1 

Panie zaczęły spokojnie. Z czasem trafiały coraz częściej. Głównie sierpowymi. Cortez korzystała z prostych i kopnięć. Rywalka non stop szła do przodu.

Runda 2

Amerykanka szybko poszła po sprowadzenie. Nie dopięła swego. Pacyfikowała przy siatce przez prawie całe pięć minut.

Runda 3

Tracy dała się mocno trafić, ale obaliła i kompletnie zdominowała ostatnie chwile walki. Biła z góry będąc w półgardzie. Przeciwniczka nie przeciwstawiła się w żaden sposób.

Zobacz również: UFC on ESPN+ 22 – wyniki gali z udziałem Jana Błachowicza [NA ŻYWO]