UFC on ESPN+ 38: Guram Kutateladze niejednogłośnie lepszy od Mateusza Gamrota

1575

Mateusz Gamrot nieudanie zadebiutował w organizacji UFC, ponosząc pierwszą w karierze porażkę, niejednogłośną decyzją sędziów ulegając Guramowi Kutateladze.

Runda 1:

Sporo szachowania od początku rundy. Guram Kutateladze spróbował latającego kolana, po chwili Mateusz Gamrot był bardziej agresywny. Sprawnie poszedł po sprowadzenie, którego przeciwnik nie zdołał wybronić. Próba gumowej gardy w wykonaniu Gruzina, po chwili przejście do balachy, jednak nieudane. Kutateladze poszedł po skrętówkę, pozycja się odwróciła i to Gamrot próbował ciągnąć nogę przeciwnika! Walka powróciła do stójki. Sporo ciosów lewym prostym Mateusza. Kutateladze spróbował kopnięcia na korpus, po chwili ruszył z szarżą, zamykając ruchliwego poznaniaka na siatce. Kolejna próba sprowadzenia, nielegalny cios w wykonaniu Gruzina – soccer kick! Ostrzeżenie od sędziego, Gamrot nie chciał się jednak wytrącać z rytmu i nie chciał przerwy.

Runda 2:

Mocny prawy Gruzina posłał na deski Polaka! Próba opadającego kopnięcia w wykonaniu Kutateladze. Sporo kopnięć rodem z karate w wykonaniu Gruzina. Próba sprowadzenia w wykonaniu „Gamera”, jednak nieskuteczna, kolano na tułów w wykonaniu polskiego zawodnika na rozerwanie klinczu. Kopnięcia w żebra Gurama, próby wysokich kopnięć. Szarża Polaka ciosami prostymi. Zwarcie, ciosy podbródkowe Gruzina. Kolejne sprowadzenie za jedną nogę, jednak Kutateladze szybko wstał. Head kick Polaka. Niecelna obrotówka Gamrota. Mateusz po zainkasowaniu kopnięcia przechwycił nogę rywala i udanie go sprowadził. Tam Kutateladze próbował gumowej gardy i balachy na rękę. Pojedynek powrócił do stójki, gdzie Gamrot trafił dobrym prostym, po chwili ponowił akcję, czując się zdecydowanie pewniej w stójce i czując dystans. Dwie nieudane próby sprowadzenia, mocne ciosy Mateusza na zakończenie rundy.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Kutateladze, ciosy proste Gamrota, próba sprowadzenia w wykonaniu Mateusza, jednak dobrze skontrowana przez rywala. „Gamer” zainkasował mocne wysokie kopnięcie po powrocie do stójki. Kolejna nieudana próba sprowadzenia po stronie Mateusza. Po dwóch minutach, Polak dopiął swego i udanie obalił przeciwnika. Gruzin znajdował się przy siatce, próbując wstać. Polak jednak kontrolował przeciwnika, zajmując plecy. Kolano na rozerwanie w wykonaniu Gamrota! Pojedynek powrócił do stójki, gdzie Gruzin próbował akcji kolanem, jednak nieskutecznej. Mocne obszerne sierpy w wykonaniu Gurama. Kolejne sprowadzenie Mateusza, jednak nie potrafił skontrolować rywala. Pod koniec rundy, Polak sprowadził przeciwnika, ten poszedł po balachę, a „Gamer” wyprowadził mnóstwo ciosów w głowę rywala.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Gurama Kutateladze jako zwycięzcę, punktując 2x 29-28, 28-29. Mateusz Gamrot po raz pierwszy w karierze nie został wyczytany jako zwycięzca.