UFC on ESPN+ 41: Rafael dos Anjos niejednogłośnie lepszy od Paula Feldera

243

Rafael dos Anjos zdominował Paula Feldera w walce wieczoru gali UFC on ESPN+ 41, choć jeden sędzia oglądał inną walkę…

Runda 1:

Niskie kopnięcie Feldera, próba frontalnego kopnięcia na tułów po stronie Rafaela dos Anjosa. Mnóstwo kopnięć po stronie Brazylijczyka. Ciosy pięściami Amerykanina. Próba obrotowego łokcia w wykonaniu Feldera. Sprowadzenie w wykonaniu zawodnika z Brazylii. Paul wstał, po chwili wymian w stójce, gdzie celniejszy był rywal, został ponownie sprowadzony w odpowiedzi na własną próbie.

Runda 2:

RDA ruszył po sprowadzenie, jednak nieudanie. Niskie kopnięcia z obu stron, sporo ciosów prostych w wykonaniu byłego mistrza organizacji UFC. Dociskanie do siatki po stronie dos Anjosa. Zerwanie z łokciem! Kolana z obu stron. Rafael naruszył Feldera wysokim kopnięciem. Ruszył z ciosami prostymi, po chwili szukając obalenia pod siatką. Poniekąd mu się to udało. Walka wróciła na środek oktagonu. Wymiana, celniejszy Brazylijczyk.

Runda 3:

Paul Felder obrócił pozycję w klinczu zainicjowaną szybko przez rywala. RDA udanie sprowadził rywala, który po chwili wykorzystując siatkę ponownie powrócił do stójki. Po chwili, Brazylijczyk ponownie ruszył po sprowadzenie, które sfinalizował. Czaił się na trójkąt rękoma, jednak nieskutecznie.

Runda 4:

Felder ruszył z latającym kolanem, chcąc za wszelką cenę wygrać przed czasem. Ciosy bez żadnej obrony i kalkulacji. Wysokie kopnięcie zawodnika z Brazylii, po chwilę ponownie złapany klincz. Felder zdołał obrócić pozycję pod ogrodzeniem. Walka powróciła na środek oktagonu. Pod koniec rundy to Felder udanie sprowadził przeciwnika! RDA doczłapał się do siatki, obrócił pozycję i spuścił kilka ciosów na głowę rywala.

Runda 5:

Dwa mocne ciosy Feldera na rozpoczęcie rundy. Po chwili ponowna kombinacja 1-2. Pojedyncze ciosy w kontrze po stronie Brazylijczyka. Próba sprowadzenia w wykonaniu RDA, początkowo wybroniona przez Amerykanina, po chwili, gdy „Irish Dragon” ustawił się na siatce, dos Anjos udanie sfinalizował sprowadzenie. Mocno porozcinany Felder na twarzy. Sprowadzenie na koniec pojedynku, kilka ciosów z góry w wykonaniu RDA. Koniec pojedynku.

Dwóch sędziów wypunktowało walkę prawidłowo w stosunku 50-45 dla Rafaela dos Anjosa, jeden natomiast oglądał inną walkę, punktując 48-47 dla Amerykanina.