UFC on FOX 16 – typowanie

60

Długo wyczekiwany rewanż między TJ Dillashawem a Renanem Barao już w ten weekend. Walka o pas będzie main eventem gali w otwartej telewizji. Dodatkowo na karcie walk piękna Miesha Tate która zawalczy z Jessicą Eye. Na karcie walk także mocny strikerski pojedynek między Paulem Felderem a Edsonem Barbozą. Kartę główną otworzy walka weteranów UFC i Pride – Joe Lauzona z Takanorim Gomim. Zapraszamy na redakcyjne typowanie.

TJ Dillashaw (11-2) vs. Renan Barao (33-2)

Tomek: Starcia mistrzowskie zawsze niosą za sobą wielkie emocje. Nie inaczej będzie w tym przypadku. Długo wyczekiwany rewanż po sensacyjnym triumfie jaki odniósł w marcu 2014 TJ Dillashaw.Nie spodziewam się jednak, żeby obaj zawodnicy podeszli do pojedynku w ten sam sposób co ostatnio.TJ Dillashaw ma fantastyczny team i trenera to sprawia, że rozwija się z walki na walkę w dodatku będzie miał za pewne przewagę psychologiczną nad swoim rywalem . Mistrz jest lepszym zapaśnikiem od pretendenta i uważam, że to będzie robiło różnicę. Barao pomimo tego, że jest czarnym pasem BJJ wydaje mi się, że będzie miał problem jeśli walka trafi na ziemie a on będzie musiał walczyć z pleców, ponieważ TJ świetnie kontroluje rywali z góry. Siła fizyczna wydaje mi się też będzie po stronie Amerykanina.
Mój typ :TJ Dillashaw

Typujący Dillashawa: Tomek, Szymon

Typujący Barao: Patryk, Michał, Mariusz, Marek, Damian

Miesha Tate (16-5) vs. Jessica Eye (11-2)

Krzysztof: Miesha jest na dobrej drodze ku kolejnej walce z Rondą. Pasmo zwycięstw jasno wskazuje na to iż to ona jest bliżej tej walki. Jessica Eye nie powinna zepsuć tego planu. Tate wydaje się lepszą, bardziej przekrojową fighterką która rozwija się dalej. Mój typ będzie krótki, Tate decyzja.

Typujący Tate: Michał, Patryk, Mariusz, Marek, Szymon, Damian

Typujący Eye:

Edson Barboza (15-3) vs. Paul Felder (10-0)

Mariusz: Barboza to prawdziwy weteran ośmiokątnej klatki, wygrał tam 9 walk i przegrał jedynie 3, a jego obrotówka na Etimie została nokautem roku. Paul Felder to świeżak w UFC, ale swoim ostatnim występem zaskarbił sobie uwagę fanów i ekspertów, jego backfist z pewnością będzie nominowany jako nokaut 2015 roku. Obaj preferują walkę w stójce, albo nokautują albo wygrywają na punkty. Ich wspólnym mianownikiem jest również Danny Castillo, Barboza wygrał większościową decyzją, Felder dokonał na nim w/w egzekucji. Ciężki typ, ale stawiam na „Irlandzkiego Smoka”, 7 nokautów, 3 decyzje, 0 porażek. Paul Felder, jednogłośna decyzja.

Typujacy Barboze: Michał, Marek,Patryk, Szymon, Damian

Typujący Feldera: Mariusz

Joe Lauzon (24-11) vs. Takanori Gomi (35-10)

Michał: Starcie weteranów UFC i Pride. Legenda Pride Takanori Gomi z pewnością nie będzie miał łatwo z „Bonusem UFC”. Lauzon to niesamowity parter, 18 poddań mówi samo za siebie. Ostatnio jednak walczy w kratkę. Podobnie jest z Gomim. Przegrane przeplata z porażkami. Patrząc na style obu zawodników faworyzowałbym Gomiego. Joe Lauzon w każdej ze swoich walk kończy zakrwawiony. Jego głowa strasznie lepi się do pięści przeciwnika a patrząc jakim (nadal) ciosem dysponuje Gomi może skończyć to się nokautem na Amerykaninie. Jeśli jednak walka potrwa dłużej to na lepszej pozycji będzie „J-Lau” który włączając swój grappling może wygrać to na kartach punktowych. Stawiam jednak że sprawdzi sie pierwszy scenariusz i „The Fireball Kid” usadzi Lasuzona w pierwszej rundzie. W końcu mogę to napisać: Pride Never Die!

Typujący Lauzona: Mariusz, Szymon, Damian

Typujący Gomiego: Michał, Marek, Patryk

Grafika: Margraf – Marek Romanowski/inthecage.pl