Solidną kartę walk prezentuje nam gala UFC on FOX 17,  a dodatkowy smaczek nadaje debiut Karoliny Kowalkiewicz w największej organizacji MMA na świecie, który został umiejscowiony na karcie głównej walk! Oto typowania redakcyjne tej gali.

Rafael dos Anjos vs. Donald Cerrone

Damian: Nie jest łatwo wytypować to starcie. Obaj są w świetnej formie udowodniając to swoimi pojedynkami po ich pierwszej walce. RDA w walce z Pettisem pokazał, że nawet najlepszych stójkowiczów może zdominować (choć ja uważam, że to bardziej Pettis nie był sobą- nie odbierając zwycięstwa Rafaelowi, oczywiście). Faworytem jest tutaj mistrz, ale nie wiem czy słusznie. Owszem, ma pełno argumentów na to zwycięstwo, ale Kowbojowi również ich nie braknie. Poza stójką posiada też na dobrym poziomie zapasy a i parter nie jest mu obcy. Nie można zapominać że dysponuje on świetnymi lowkickami i innymi kopnięciami. Jestem przekonany, że nawet, gdy walkę nieznacznie będzie przegrywać, to i tak którymś z tych mocnych kopnięć uceluje w głowę, czy też tułów i zakończy w ten sposób walkę. Strzelam, że będzie to trzecia runda, a więc Donald Cerrone TKO runda 3.

Typujący dos Anjosa: Michał, Szymon, Tomek
Typujący Cerrone: Mariusz, Patryk, Damian, Marek

Junior Dos Santos vs. Alistair Overeem

Michał: Nie pamiętam słabego występu Juniora. Tak, oczywiście został spacyfikowany przez Velasqueza, jednak nawet w tych walkach nie dał się złamać walcząc z prawdziwym potworem. Wygrywał z urywającym głowy Huntem w kapitalny sposób, ostatnio wyrwał zwycięstwo bardzo mocnemu Miocicowi. Uważam że wspomnieni zawodnicy są lepsi od Overeema. Holender w ostatnich walkach zrobił jednak spory progres, walczy mądrzej, umiejętnie rozkłada siły, widać po nim zmianę sylwetki, będzie miał w narożniku chyba najlepszego stratega na świecie w postaci Grega Jacksona. Wszystko pięknie, tylko Dos Santos na nieszczęście „Reema” także nie próżnował. Zmienił camp na ATT, wygląda imponująco i nie wydaje się by stracił na szybkości, sile, technice. Jedyna szansa Overeema to obalenia, jednak czy Alistair posiada na tyle dobre zapasy by wywrócić kogoś kto ma najlepszą pracę nóg w wadze ciężkiej? Nie sądzę. Nie odkryję Ameryki, Junior urwie łeb Overeemowi w 1 rundzie.

Typujący Dos Santosa: Michał, Patryk, Tomek, Szymon, Damian, Marek
Typujący Overeema: Mariusz

Nate Diaz vs. Michael Johnson

Marek: Niepokoi mnie to, że Diaz wraca po długiej przerwie. Michael Johnson na powrót to bardzo duże wyzwanie dla młodszego z braci Diaz. Wydaje się także że stylistycznie to koszmar dla lubującego się w marihuanie Nate’a gdyż Johnson to silny fizycznie zapaśnik który powinien raz po raz kłaść Diaza. Nate ma za to tę umiejętność, że potrafi narzucić swój styl walki i wciągnąć rywala w swoją grę. Obawiam się że Johnson da się nabrać i pójdzie w bójkę z długorękim Diazem co spowoduje u niego fatalne w skutkach wnioski. Diaz posiada dużo lepszą stójkę, długie ręce które zrobią różnice i pozwolą mu wygrać ten pojedynek przed czasem. Diaz TKO 3 runda.

Typujący Diaza: Patryk, Marek
Typujący Johnsona: Mariusz, Michał, Tomek, Damian, Szymon

Karolina Kowalkiewicz vs. Randa Markos

Mariusz:  Z pewnością Randa Markos jest lepsza niż się wszystkim wydaje. Niejednogłośnie przegrała z pretendentką do pasa, a następnie pokonała faworyzowaną Aisling Daly, tym razem konsolidując opinię sędziów. Nie oznacza to jednak, że jest na tyle dobra, aby pokonać mistrzynię KSW. Wystarczy spojrzeć w rekordy zawodniczek pokonanych przez bohaterki tego typowania, aby zobaczyć jak na dłoni przed kim stały dużo cięższe wyzwania. Faria, Inoue, Soukupova po porażce z Polką zanotowały łączny rekord 4-1, z kolei ostatnie poważne rywalki Marko zanotowały odwrotny rekord… W praktyce Kowalkiewicz musi przygotować się na 3 rundy, ale ma to opanowane i wiąże z tym dobre wspomnienia, choć jej lustro pewnie nie koniecznie. Jeśli reprezentantka Gracie Barra Łódź przez 10 miesięcy uszczelniła gardę i solidnie popracowała nad zapasami, szczególnie defensywnymi to wypunktuje Randę w stójce. Jeśli walka trafi do parteru z inicjatywy Kanadyjki, to może ona tego bardzo żałować jeśli nie nadrobiła walki z Cive. Realnie faworytką jest niepokonana Polka, ale poza aspektami sportowymi dochodzi spory rozbrat z klatką, debiut, zmiana otoczenia i marginalny doping, jak to nie przeszkodzi to o wynik jestem spokojny. Karolina Kowalkiewicz, jednogłośna decyzja.

Typujący Kowalkiewicz: Michał, Patryk, Mariusz
Typujący Markos: Szymon, Tomek, Damian, Marek

Grafika: Margraf / Marek Romanowski