UFC on FOX 29- typowanie

Grafika - Marek Romanowski/inthecage.pl

Dwaj Polacy na karcie, kapitalnie zapowiadający się  main event oraz powrót Carlosa Condita. Tak w dużym skrócie można opisać galę UFC on FOX 29. Przedstawiamy Wam przewidywania na niektóre pojedynki.

Dustin Poirier (22-5, 1NC) vs. Justin Gaethje (18-1)

Epicko zapowiada się ta walka. Kariera Gaethje w UFC wygląda imponująco. Wygrany debiut po kapitalnej wojnie oraz przegrana po jeszcze lepszej walce. Amerykanin nie daje słabych walk. Rękawice skrzyżuje z nim Dustin Poirier który także nie stroni od bitki. Szykuje się pełna krwawych wymian walka, w której wygra ten, który będzie miał mocniejszą głowę i kondycję. Nie skreślałbym żadnego z zawodników, obaj maja argumenty na skończenie drugiego. Gaethje zapewne będzie więcej kopać, zaś Poirier będzie szukać szans w akcjach bokserskich. Stawiam na Dustina Poiriera przez decyzję.

Carlos Condit (30-11) vs. Alex Oliveira (17-4-1, 2NC)

Ciężko powiedzieć coś dobrego po ostatniej walce o Carlosie Condicie. Sromotna klęska, bez walki z Neilem Magnym. „Kowboj” poległ zaś po świetnym pojedynku z Yancy Medeirosem. W normalnych okolicznościach przyrody nie miałbym wątpliwości kto wygra ten pojedynek. Wszystko zależy z jakim nastawieniem do walki wejdzie Condit. Jeśli będzie to stara wersja „Natural Born Killera” to Oliveira nie będzie miał co szukać. Condit decyzja.

Krzysztof Jotko (19-3) vs. Brad Tavares (16-5)

Mimo że faworytem tego pojedynku jest Tavares, to ja jestem dziwnie spokojny o Krzysztofa Jotke. Polak powinien prowadzić pojedynek w stójce, sprawiać problemy z odwrotnej pozycji i wywierając presję na rywalu wygrać minimum dwie rundy. Jotko będzie chciał odbić się po dwóch przegranych. Uważam że pojedynek rozegra się w stójce, gdzie odwrotna pozycja będzie kluczowa i sprawi wiele problemów Brazylijczykowi. Jotko decyzja.

Arjan Bhullar (7-0) vs. Adam Wieczorek (9-1)

Piekielnie ciężki pojedynek dla Adama. Bhullar to doskonały zapaśnik.Wydaje mi się że Wieczorek będzie musiał znacząco podnieść umiejętności obrony obaleń. O ile w walce z Hamiltonem zapasom Polaka nie można nic zarzucić, to  Kanadyjczyk posiada o klasę lepsze zapasy od Hamiltona. Polak powinien znacząco przeważać w stójce, nie tylko przez warunki fizyczne ale i umiejętności. Jesli Wieczorek ma wygrać, to przez nokaut w pierwszej rundzie. Mimo niezłej kondycji Polaka, to Kanadyjczyk będzie przeważać w kolejnych rundach. Bhullar decyzja.