Przed nami niesamowicie ciekawa gala UFC z serii FOX. Nas z pewnością najbardziej ciekawi powrót po dwóch porażkach Joanny Jędrzejczyk.  Rywalką będzie mocna, Tecia Torres. Walką wieczoru będzie starcie topu wagi lekkiej, wielki rewanż Eddiego Alvareza z Dustinem Poirierem.

Eddie Alvarez vs. Dustin Poirier

Michał: Faworytem większości jest Porier, który w ostatnim czasie prezentuje się rewelacyjnie. Po pierwszej walce z Alvarezem odprawił przed czasem Anthonego Pettisa i Justina Gaethje. Z resztą Gaethje to wspólny mianownik. Obaj ostatnie walki toczyli właśnie z nim, obaj zwyciężyli przed czasem po fenomenalnych walkach. Na papierze faworytem będzie Poirier który rozpędzony zwycięstwami z pewnością przekonuje większość ekspertów. Ja natomiast postawię na Alvareza, który posiada mocną szczękę i odporność na ciosy. „The Underground” powinien wymęczyć Poiriera i wygrać przez decyzję.

Typujący Poiriera: Kuba, Szymon, Mariusz, Bartłomiej, Paulina, Jacek

Typujący Alvareza: Olimpia, Michał

Jose Aldo vs. Jeremy Stephens

Michał: Mimo że Aldo wraca do oktagonu po dwóch porażkach z rzędu to w moich oczach jest faworytem. Aldo, mimo że po porażce z Conorem wydaje się innym zawodnikiem powinien wykrzesać z siebie tyle by pokonać Stephensa. Jeremy Stephens walczył z Edgarem i Hollowayem. Obie walki przegrał. Zawodnicy których pokonywał nigdy nie  byli czołowymi postaciami. Wydaje mi się że Aldo przez  trzy rundy powinien punktować Stephensa i wygrać ten pojedynek.

Typujący Aldo: Michał, Mariusz, Kuba, Paula, Jacek

Typujący Stephensa: Bartłomiej, Szymon, Olimpia

Joanna Jędrzejczyk vs. Tecia Torres

Michał: Z pewnością nie będzie to łatwe starcie dla Polki, jednak Asia wydaje się być mocno zmotywowana do walki. Na treningu medialnym zaprezentowała niesamowitą szybkość, z wagą jak widzieliśmy też nie było problemów. Dodatkowym czynnikiem będą warunki fizyczne. Asia będzie o 10 cm wyższa i aż o 12 (!) cm większy zasięg ramion.  Największym skalpem Torres jest Michaele Waterson która nie zachwyca w UFC. Polka mimo presji powinna udźwignąć ten pojedynek i presje, wygrywając i wracając do gry o pas.

Typujący Jędrzejczyk: Michał, Kuba, Olimpia, Mariusz, Szymon, Bartłomiej, Paula, Jacek

Typujący Torres: