Największa organizacja MMA na świecie zdaje się szykować ekscytujące starcie w kategorii koguciej. Rękawice mieliby skrzyżować Cory Sandhagen i Umar Nurmagomedov. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Znany dziennikarz Ariel Helwani potwierdził w programie The MMA Hour doniesienia o tym, jakoby UFC miało w planach zestawić „Sandmana” z niepokonanym Dagestańczykiem. Data i miejsce tej rywalizacji nie są jeszcze znane, jednak sparingpartner Umara, obecny mistrz wagi lekkiej UFC Islam Makhachev (24-1) w swojej relacji na Instagramie zasugerował, że walka ta miałaby być main eventem jednej z nadchodzących gal. 

Zobacz także: Anthony Smith odnosi się do przegranej z Walkerem

Cory Sandhagen (16-4) do rywalizacji z Rosjaninem przystąpiłby, będąc na fali 2 zwycięstw z rzędu, pokonywał kolejno Songa Yadonga (20-7-1) i Marlona Verę (22-8-1). Łącznie Amerykanin stoczył w UFC 12 walk, z czego wygrał 9. Pokonywał on m.in.: Marlona Moraesa, Frankiego Edgara.

Z kolei Umar Nurmagomedov (16-0) jest niepokonany w zawodowym MMA, ostatnią walkę stoczył na styczniowej gali UFC, gdzie znokautował w 1. rundzie Raoniego Barcelosa (17-4). Łącznie w UFC stoczył 4 walki, wszystkie wygrał, w tym 3 przed czasem.  

Autor: Dawid Ważny

Źródło: YouTube/The MMA Hour