Nie będzie miał łatwego debiutu w nowej wadze Paul Craig. Zmierzy się on bowiem ze znajdującym się w czołowej 15 rankingu kategorii średniej Brazylijczykiem Andre Munizem. 

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Brazylijski dziennikarz Laerte Viana poinformował na swoim Twitterze, że podczas lipcowej gali UFC w Londynie, której walką wieczoru będzie starcie Marcina Tybury (24-7) z Tomem Aspinallem (12-3), zobaczymy ekscytujące starcie dwóch znakomitych parterowców w osobach Paula Craiga (16-6-1)i Andre Muniza (23-5). 

„Bearjew” zdecydował się na przenosiny do nowej kategorii po odniesieniu dwóch porażek z rzędu, z Volkanem Oezdemirem (18-7) i Johnnym Walkerem (21-7). W UFC stoczył łącznie 15 walk, z czego wygrał 8, przegrał 6 i 1 zremisował. Do jego najcenniejszych zwycięstw można zaliczyć m.in.: Magomeda Ankalaeva (18-1-1), „Shoguna” Mauricio Ruę (27-14-1) i obecnego mistrza kategorii półciężkiej, Jamahala Hilla (12-1). 

Z kolei „Sergipano” powróci po pierwszej porażce w UFC, której zaznał z rąk Brendana Allena (21-5). Przegrana ta zastopowała jego serię 5. zwycięstw z rzędu, podczas której pokonał m.in.: Ronaldo Souzę (26-10) i Uriaha Halla (17-11). Brazylijczyk znajduje się obecnie na 15 miejscu w rankingu kategorii do 84 kilogramów.  

Zobacz także: Błachowicz podpisał kontrakt na kolejną walkę?

Autor: Dawid Ważny

Źródło: Twitter/Laerte Viana