Niedzielny wieczór w Rotterdamie zapowiada się niezwykle interesująco. Starcie na szczycie wagi ciężkiej między Alistairem Overeemem a Andreiem Arlovskim uświetni całe wydarzenie. Nie zabraknie także Polskich akcentów. Kartę główną otworzy Karolina Kowalkiewicz w starciu z Heather Jo Clarke.

Alistair Overeem vs. Andrei Arlovski

Mariusz: Przed nami starcie legendarnych szklanych szczęk i przynajmniej dla Holendra bilet do walki o pas. Skazany na pożarcie Alistair z zimną głową uporał się z faworyzowanym od lat Dos Santosem i po bardzo słabym okresie w swojej karierze stanie tym razem vis-a-vis największej niespodzianki w postaci Białorusina, który przebojem wrócił do UFC i rozprawił się m.in. z rywalami, którzy radzili sobie z „chemicznym Alim”. Tak czy inaczej nie poradził sobie z Miocicem, przegrywając eliminator. Wg mnie nudne, ale piekielnie lodowate podejście do walk jakie ostatnio preferuje Overeem weźmie górę, a Holender otrzyma tę szansę, na którą czeka od kilku lat. Alistair Overeem, TKO, 3 runda.

Typujący Overeema: Mariusz, Paweł, Szymon

Typujący Arlovskiego: Patryk, Michał, Marek, Damian

Stefan Struve vs. Antonio Silva

Michał: Silva najlepsze lata ma za sobą, jego poziom sportowy z walki na walkę jest co raz niższy. Struve nie powinien mieć najmniejszych problemów w pokonaniu Brazylijczyka. Zarówno w stójce jak i w parterze Holender powinien górować nad nim. Stefan Struve decyzja.

Typujący Struve: Mariusz, Michał, Patrk, Damian

Typujący Silvę: Paweł

Gunnar Nelson vs. Albert Tumenov

Michał: Po ostatnim zwycięstwie Tumenova w „MMA TuNajt” powiedziałem że Rosjanin na koniec 2016 roku będzie w „TOP 10”. Zdania nie zmieniam. Tumenov to niezwykle techniczny,eksplozywny striker z dobrymi defensywnymi zapasami. Nelson nie zdoła go obalić i tam poszukać swojej jedynej szansy, gdyż stójka to zdecydowanie gra do jednej bramki. Albert Tumenov TKO 2 runda.

Typujący Nelsona: Patryk, Paweł

Typujący Tumenova: Mariusz, Szymon, Damian, Michał

Anna Elmose vs. Germaine de Randamie

Damian: Anna Elmose to anonimowe nazwisko, na koncie ma dopiero 3 walko. Jej przeciwniczka ma trochę większe doświadczenie jak i lepsze rywalki. Obie wygrywały przez KO/TKO, ale nie sądzę, by Elmose dała radę tak doświadczonej rywalce. Myślę, że Anna będzie za wszelką cenę próbować ustrzelić Randamie, przez co zabraknie jej sił i Germaine wygra przez decyzję.

Typujący Elmose: Patryk

Typujący Randamie: Szymon, Michał. Damian, Marek, Mariusz, Paweł

Francimar Barroso vs. Nikita Krylov

Michał: Wyśmiewany przez większość Krylov stał się zawodnikiem UFC pełną gębą. Rekord w UFC 4-2, bonus na koncie jest wymowny. I w tej walce Krylov powinien sobie  poradzić Barroso nie powinien zagrozić Ukraińcowi, nie spodziewam sie jednak skończenia tej walki przed czasem. Na pełnym dystansie zwycięży Nikita Krylov.

Typujący Barroso:

Typujący Krylova: Szymon, Patryk, Michał, Marek, Mariusz, Damian, Paweł

Heather Jo Clark vs. Karolina Kowalkiewicz

Stefan: Nie będę próbował analizować tej walki w typowy, prosportowy sposób, gdyż kiedy walczą Polacy, tudzież Polki, nie potrafię odstawić emocji na bok. Na papierze Heather jest dla Karoliny łatwiejszą przeciwniczką niż jej ostatnia rywalka Randa Markos. To będzie dominacja Karoliny w stójce na przestrzeni trzech rund zakończona jednogłośną decyzją. Każde inne rozwiązanie tej walki będzie dużą niespodzianką.

Typujący Clark:

Typujący Kowalkiewicz: Szymon, Patryk, Michał, Marek, Mariusz, Damian, Paweł