Cory Sandhagen nie dał żadnych szans Marlonovi Verze w walce wieczoru gali UFC San Antonio.

Runda 1:

Niskie kopnięcia z obu stron. Marlon Vera zasypany ciosami przez Cory’ego Sandhagena. Lowkick w wykonaniu Amerykanina. Dwa krótkie lewe po stronie „Sandmana”. Lewy sierpowy, krótki prawy Amerykanina. Niskie kopnięcia i ciosy z prawej ręki w wykonaniu Sandhagena. 1-2 Sandhagena, latające kolano! Wybranie nogi przez Amerykanina, nieskuteczne. Klincz pod siatką, a stamtąd, AMerykanin znalazł łatwe sprowadzenie! Mnóstwo ciosów spadało na głowę Very. Ciosy łokciami i pięściami w wykonaniu Sandhagena! Totalna deklasacja. Należy jednak pamiętać, że nie z takich powrotów słynie Ekwadorczyk…

Runda 2:

Szukanie frontalnych kopnięć na korpus z obu stron. 1-2 w wykonaniu Sandhagena. „Chito” zaczynał się budzić, szukał mocnych ciosów w kontrze. Obrotowy atak Amerykanina. Zejście do parteru przez Sandhagena, Ekwadorczyk złapał gilotynę w kontrze! „Sandman” sprawnie wyciągnął głowę z uchwytu i znalazł się z góry w parterze. Kontrola po stronie Amerykanina. Ekwadorczyk zdołał powrócić na nogi! Tam jednak, przynajmniej w początkowej fazie pojedynku, karty rozdawał Amerykanin. Niskie kopnięcie Sandhagena. Przechwycone kopnięcie Sandhagena przez Verę. Próba kontry.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Very. Wysokie kopnięcie Ekwadorczyka. Sprawna kombinacja rywala. 1-2 po stronie Amerykanina. Lowkick Ekwadorczyka. Niskie kopnięcie także ze strony Sandhagena. Kombinacja kickbokserska Very, doskonała kontra Amerykanina. Prawy, middlekick „Sandmana”. Krótki lewy Very! Świetne mieszanie płaszczyzn uderzeń przez Sandhagena. Wymiany na pojedyncze ciosy na zakończenie walki.

Runda 4:

Szukanie obrotówki przez Sandhagena na początku walki. Dojście do sprowadzenia przez Amerykanina, lecz nieskutecznie. Krótki prawy „Sandmana”. Kolejna próba obalenia, doskonały odrzut bioder przez Verę. Wolny i leniwy Vera póki co nie widział szansy na zadanie decydującego ciosu swojemu rywalowi. Ponowne szukanie latającego kolana po stronie Sandhagena. Lewy prosty Ekwadorczyka. Krótki prawy Very. Świetna kombinacja bokserska Amerykanina. Lewy sierp Sandhagena, prawy Very. Dobre ciosy „Sandmana”. Vera aktywny z ciosami pod koniec rundy. Doskonały cios po stronie Ekwadorczyka! Middlekick. Sandhagen nie odczuł jednak jego uderzeń zbyt mocno.

Runda 5:

Vera, mając świadomość przegrywania poprzednich czterech rund, mocno ruszył na swojego rywala w ostatniej odsłonie pojedynku. Dobre ciosy Sandhagena, po których poszukał sprowadzenia. Nieskutecznie jednak. Dobre kolano na korpus w wykonaniu Sandhagena. Udane sprowadzenie. Vera szukając możliwości powrotu na nogi, został skontrolowany przez Amerykanina. „Chito” powrócił na nogi, będąc jednak szybko skontrolowanym przez swojego przeciwnika. Walka powróciła na środek klatki. Middlekick Very. Lewy sierpowy Sandhagena, szukanie wysokiego kopnięcia. Zaczepny prawy Very. Lewy prosty Sandhagena, wysokie kopnięcie. Szukanie obalenia po stronie „Sandmana”, lecz nieskuteczne. Zajęcie pleców przez Ekwadorczyka. Dobry łokieć. Kopnięcie na korpus, szukanie latającego kolana przez Sandhagena. Dobra kombinacja w wykonaniu Amerykanina.

Sędziowie nie mieli wątpliwości wskazując Cory’ego Sandhagena jako zwycięzcę, punktując: 50-45, 49-46, 47-48.