UFC St. Petersburg: Islam Makhachev pokonuje Armana Tsarukyana na pełnym dystansie

37
youtube / UFC

Debiutant postawienia zapaśniczego oporu nie był w stanie odnieść zwycięstwa. Islam Makhachev wypunktował Armana Tsarukyana 30-27, 30-27, 29-28.

Tsarukyan wyprowadził parę kopnięć. Poślizgnął się. Rywal popędził po próbę obalenia. Dał się obrócić przy siatce, ale finalnie to Makhachev obalił. Walka wrócił do stójki, lecz Dagestańczyk dalej chciał przenieść pojedynek do parteru. Zawodnicy nie dali sobie za wygraną i obaj dążyli do obalenia. Na koniec Arman chwycił nogę, wchodząc pomiędzy kombinacjami oponenta, ale nie zdążył dopiąć swego.

Panowie zaczęli od wysokich kopnięć. Rosjanin ani trochę nie bał się zapaśniczego zwarcia. Islam doszedł do słowa. Zapiął klamrę. Chciał wywrócić. Tsarukyan miał próbował chwycić kimurę, lecz nie wykończył jej. Starcie wróciło do stójki. Zmagania zapaśnicze dalej trwały.

W ostatniej rundzie Arman więcej chodził na nogach. Częściej wyprowadzał kickbokserskie akcje. Makhachev jak zaprogramowany próbował obalić. Udało mu się, lecz nie skontrolował rywala, który wstał. Niewiele czasu minęło, aby Islam znów wywrócił. Odsłona była pod dyktando Dagestańczyka.

Zobacz również: UFC on ESPN+ 7 – Overeem vs. Oleinik: wyniki gali z udziałem Polaków [NA ŻYWO]