UFC Sydney- typowanie


Przed Marcinem Tyburą ogromne wyzwanie. Polak jako druga osoba z naszego kraju dostąpiła zaszczytu występu w walce wieczoru gali w Sydney. Naprzeciw niego stanie legendarny Fabrico Werdum. To największa walka w karierze Polaka i przepustka do wielkiego świata MMA. Drugim Polakiem na karcie będzie Adam Wieczorek, który zmierzy się z Anthonym Hamiltonem.

Fabricio Werdum (21-7-1) vs Marcin Tybura (16-2)

Arcytrudna przeprawa przed Marcinem. Werdum to parterowy czarodziej który jest w stanie poddać wszystkich. Tybura posiada świetne umiejętności w parterze, jednak Werdum gra w innej lidze. Inaczej sprawa ma się w stójce. Tutaj wydaje się że Werdum także jest lepszy, jednak stójka Tybury jest z walki na walkę lepsza. Jeśli Polak chce wygrać ten pojedynek, powinien próbować w tej płaszczyźnie. Werduma da się trafić, co pokazał Stipe Miocić. Werdum dość często się odsłania w swoich atakach. Będzie to szansa dla Tybury, który posiada niezła siłę ciosu. Jeśli Marcin chce wygrać, powinien polować. Nie widzę jego wygranej przez decyzję. Mój typ to Werdum decyzja.

Typujący Werduma: Łukasz, Jacek, Kuba, Szymon, Michał

Typujący Tyburę: Wojtek

Bec Rawlings (7-6) vs Jessica-Rose Clark (7-4, 1NC)

Kompletnie nie rozumiem jak ta walka jest co main eventem gali. Rawlings, która po dwóch porażkach zwyciężyła Heather Clark zmierzy się z debiutantką. Historia lubi się powtarzać, w ostatnim starciu Clark nie zrobiła wagi, nie zrobiła i wczoraj. Bedę bardzo zdziwiony jeśli Rawlings nie wygra tego przed czasem, lub przez wysoką decyzję. Rawlings TKO 2 runda.

Typujący Rawlings: Łukasz, Jacek, Kuba, Wojtek, Michał

Typujący Clark: Szymon

Tim Means (27-8-1, 1NC) vs Belal Muhammad (12-2)

Tim Means ostatnio walczy bardzo w kratkę, przeplata wygrane przegranymi, Muhammad natomiast będzie chciał podtrzymać dobrą serię i wygrać trzecią walkę z rzędu. Faworyt jednak jest dla mnie oczywisty. Means w swojej karierze bił się z dużo lepszymi zawodnikami, jest wszechstronniejszy i to on powinien wygrać ten pojedynek. Nie sadzę walka skończy się przez nokaut. Bedzie pełen dystans w którym nie spodziewam się fajerwerków. Means decyzja.

Typujący Meansa:Kuba, Wojtek, Michał, Szymon

Typujący Muhammada: Łukasz, Jacek

Anthony Hamilton (15-8) vs Adam Wieczorek (8-1)

Do trzech razy sztuka. Po odwołaniu walk na UFC 214 oraz UFC w Gdańsku, Wieczorek z „nowym, starym” rywalem zmierzy się w Sydney. Mocno bijący Polak wydaje się być faworytem z porozbijanym już strasznie Hamiltonem, który co prawda napsuł krwi Polskim kibicom, jednak ostatnio padał po ciosach rywala z wagi niżej. Adam ma argumenty by ubić Hamiltona i pomścić Daniela Omielańczuka i Damiana Grabowskiego. Wieczorek KO 1 runda.