Marina Rodriguez jednogłośnie wypunktowała Michelle Waterson w main evencie gali UFC Vegas 26.

Runda 1:

Obie zawodniczki rozpoczęły spokojnie, jakby mając na uwadze fakt, że pojedynek jest zakontraktowany na pięć rund. Niskie kopnięcie Mariny Rodriguez. Próba obrotówki, lecz nieskuteczna. Lowkick także po stronie Michelle Waterson. Zwarcie, mocne ciosy wylądowały na głowie Amerykanki. Niskie kopnięcie Brazylijki. Dwa krótkie prawe w wykonaniu „Karate Hottie” oraz wysokie kopnięcie. Szarża ciosami prostymi po stronie Rodriguez. Nieudana próba sprowadzenia po stronie zawodniczki z USA. Obie zawodniczki umieściły celne ciosy w tym samym czasie. Podwójne kopnięcia Waterson. Obrotówka celowana na korpus, nieskutecznie. Zewnętrzne lowkicki Michelle. Przechwycone kopnięcie przez Brazylijkę, mocne ciosy z jej strony. Dużo kopnięć Mariny. Na zakończenie rundy, Brazylijka zasypała przeciwniczkę ciosami i kolanami w tajskim klinczu.

Runda 2:

Kopnięcie na korpus, następnie niskie w wykonaniu Mariny. Lowkick także ze strony Waterson, dwie identyczne akcje Brazylijki. Amerykanka zamknięta na siatce, zbierała ogrom ciosów od swojej rywalki, szukając desperackiego sprowadzenia do parteru, które łatwo wybroniła oponentka. Rodriguez szukała tajskiego klinczu, zakończyła jednak zerwanym uchwytem kolanem na korpus. Headkick Waterson, wymiana na niskie kopnięcia. Szarża zawodniczki z Brazylii, ponowne szukanie tajskiej klamry pod siatką. Frontalne kopnięcia w powietrze w wykonaniu Waterson. Sierpowe Mariny, większość przestrzelona. Michelle ponownie spróbowała ruszyć po sprowadzenie za jedną nogę. Rodriguez mocno podkręciła tempo walki na zakończenie rundy, wyprowadzając mnóśtwo ciosów i łokci oraz kolan na rywalkę zamkniętą na ogrodzeniu.

Runda 3:

Niskie kopnięcie Waterson w tempo skontrowane przez rywalkę. Wysokie kopnięcie Mariny doszło do głowy Amerykanki, która zachwiana – błyskawicznie zapięła klincz pod siatką. Zapaśniczy klincz, z którego niewiele zdołało wyniknąć. Kolano, mnóstwo ciosów po stronie Brazylijki! Waterson przyjęła ogrom uderzeń pod siatką. Walka powróciła na środek oktagonu. Frontalne kopnięcie w wykonaniu Mariny. Dużo celnych i niskich kopnięć Amerykanki. Kolano na korpus, kombinacja obszernych ciosów w wykonaniu zawodniczki z Brazylii. Prawy Waterson. Kolejne ciosy dochodziły do głowy Michelle. Krótkie łokcie i kolana w wykonaniu Mariny. Kontra Waterson. Brazylijka nie odpuszczała i stale wywierała presję, nieustannie atakując ciosami i kopnięciami.

Runda 4:

Kopnięcie na korpus po stronie Waterson. Próba dwóch obszernych sierpowych w wykonaniu Mariny, lecz zraniły co najwyżej powietrze w UFC Apex. Middlekick Rodriguez, zwarcie, dobry krótki cios prawą ręką w wykonaniu Michelle, co pozwoliło jej uciec z pułapki i niedogodnej pozycji. Kolejne mocne sierpowe doszły dog łowy Amerykanki. Pierwsze udane sprowadzenie w wykonaniu zawodniczki z USA. Brazylijka odzyskała dość sprawnie gardę, próbując dojść do siatki, żeby stamtąd powrócić do stójki. Krótki łokieć Michelle, wykluczanie rąk przeciwniczki z pleców. Łokcie Waterson z góry. Próba odbicia od siatki po stronie Brazylijki. Nic z tego nie wynikło, stale jednak więziła rękę rywalki w uchwycie i straszyła ją kimurą. Sporo łokci na zakończenie rundy ze strony Amerykanki.

Runda 5:

Prawy sierpowy Michelle. Pojedyncze ciosy z obu stron. Kopnięcie Waterson, przestrzelone frontalne w wykonaniu Mariny. Wysokie kopnięcie, celne po stronie „Karate Hottie”. Boczne kopnięcie na wątrobę Waterson, które wyraźnie odczuła przeciwniczka. Prosty i sierpowy Brazylijki. Dobre ciosy Michelle, pojedyncze i celne uderzenia. Nieprzygotowane obalenie z jej strony, które bez problemu obroniła przeciwniczka. Kopnięcie na szyję wyprowadzone przez Rodriguez, szaleństwo z obu stron na zakończenie rundy. Kopnięcia Waterson.

Po pięciu rundach, sędziowie jednogłośnie wskazali Marinę Rodriguez jako zwyciężczynię walki, punktując 48-47, 2x 49-46.