TJ Dillashaw po świetnej, pięciorundowej walce niejednogłośnie wypunktował Cory’ego Sandhagena.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Cory’ego Sandhagena. Próba dojścia do sprowadzenia w wykonaniu TJ-a Dillashawa. Przechwycone kopnięcie TJ-a, próba latającego kolana w wykonaniu Sandhagena, lecz nieudana. Trzymanie odwrotnego trójkąta nogami w jego wykonaniu. Dillashaw wyswobodził się z uchwytu, spuszczając kilka ciosów na głowę oponenta. Walka powróciła do stójki, a konkretnie klinczu pod siatką, nad którym inicjatywę miał TJ. Zerwanie klinczu, walka powróciła na środek klatki, po niecelnej obrotówce, były mistrz kategorii koguciej próbował zająć plecy rywala. Kombinacja 1-2 w wykonaniu byłego mistrza. Długie ciosy Sandhagena. Ponowne dojście do klamry po stronie Dillashawa, rzut w jego wykonaniu. Aktywny ciosami młotkowymi z dołu był Cory. Próba dojścia do nogi przez młodszego z fighterów. Sporo ciosów spadło na głowę Cory’ego.

Pomiędzy rundami, TJ poinformował swój narożnik, że ma problemy z kolanem.

Runda 2:

Lowkick zawodnika z Colorado. Dillashaw szedł po sprowadzenie, dociskając do siatki oponenta. Dobra obrona zapaśnicza ze strony Sandhagena. Cep TJ-a, przechwycone kopnięcie przez rywala. Niskie kopnięcie byłego mistrza kategorii koguciej. Odpowiedź ciosami ze wstecznego po stronie nru 2 rankingu dywizji do 61 kg. Krótki lewy Cory’ego posłał TJ-a na deski! Dillashaw jednak szybko się pozbierał i szukał sprowadzenia, lecz nieskutecznie. Mocny prawy Sandhagena. Rozcięcie nad prawym okiem starszego z zawodników sprawiło, że do klatki wszedł lekarz, jednak po obejrzeniu rany, otrzymał pozwolenie na kontynuowanie pojedynku. Kolejna próba latającego kolana zawodnika z Kolorado, próba obrotowego łokcia. Ciosy Cory’ego. Doskok do Sandhagena ze strony rywala, siłowanie się o sprowadzenie. Zajęcie pleców, brak sukcesu.

Runda 3:

Sandhagen odwrócony plecami, dostał ciosy od rywala. Wysokie kopnięcie po stronie byłego mistrza kategorii koguciej. Obrotowy łokieć „Sandmana”. Kolejna próba sprowadzenia w wykonaniu Dillashawa, zapięcie klamry za plecami przeciwnika, kolana na udo. Wymiana ciosami lewymi, celniejszy i aktywniejszy był młodszy z Amerykanów. Nieroztropna próba obrotówki ze zbyt bliskiego dystansu w wykonaniu Sandhagena, której przechwycenie skutkowało udanym sprowadzeniem wyegzekwowanym przez TJ-a. Cory jednak szybko powrócił do stójki, atakując rywala ciosami prostymi. Kolejna próba zajęcia pleców przez Dillashawa. Kolana w jego wykonaniu.

Runda 4:

Niskie kopnięcie i ciosy w wykonaniu Dillashawa. Mocno ofensywnie do przodu parł TJ, szukając potężnych uderzeń lokowanych na głowie oponenta. Klamra pod siatką, kolana w udo. Dużo niskich kopnięć byłego mistrza, pojedyncze ciosy pięściami Sandhagena. Dojście do klamry przez Dillashawa. Obrotowy backfist doszedł do głowy TJ-a pod koniec rundy.

Runda 5:

Spora presja wywierana przez byłego mistrza. Próba walki z kontry po stronie oponenta. Kombinacja trzech ciosów TJ-a. Prosty Dillashawa, lewy Sandhagena. Dobre zejście z linii ciosu i spod ogrodzenia „Sandmana”. Mocny prawy sierpowy młodszego z zawodników, Dobre sierpowe Dillashawa, kontry rywala. Rozerwany łokciem klincz przez Dillashawa. Obaj poszli na wymiany, zdecydowanie celniejszy był TJ.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali TJ-a Dillashawa jako zwycięzcę pojedynku, punktując na jego korzyść 2x 48-47, 47-48.