Derek Brunson udusił Darrena Tilla w walce wieczoru gali UFC Vegas 36.

Runda 1:

Mocno do przodu ruszył Darren Till, spychając Dereka Brunsona pod siatkę. Nieco pogubiony Amerykanin pod naporem ciosów złapał klincz, choć rywal szybko zerwał uchwyt. Dwa dobre prawe Anglika. Dwie celne kombinacje 1-2 po stronie Darrena. Udane sprowadzenie w wykonaniu Brunsona, który od razu wylądował w pozycji bocznej. Mocne dwa ciosy młotkowe spadły na głowę Darrena. Wyprostowanie pozycji przez Amerykanina, kolejne uderzenia lądowały na głowie „Gorilli”, łokcie. Potężne bomby spadały na Anglika! Pojedynek powrócił do stójki, choć twarz Tilla była mocno zdewastowana – podbite oko, rozbity nos. Niecelne wysokie kopnięcie zawodnika z USA.

Runda 2:

Próby ciosów prostych z prawej ręki po stronie Darrena Tilla, lecz rywal szybko ponownie poszukał sprowadzenia – torując sobie drogę do klinczu pod siatką. Klincz zerwany, dobry odrzut bioder ponownie pozwolił wybronić próbę obalenia Tillowi. Odwrócona pozycja, Amerykanin ustawiony plecami do siatki. Po chwili problemów ze sprowadzeniem, Brunson ponownie udanie obalił Anglika. Łokcie i ciosy z góry, zabetonowany Till. Chęć duszenia von flue ze strony Brunsona, lecz nieudana.

Runda 3:

1-2 w wykonaniu Tilla. Agresywny Anglik. Lowkick po stronie „Gorilli”, Brunson ponownie próbował zapasów, lecz miał problemy z obaleniem Anglika w tej odsłonie pojedynku. Dwa dobre lewe doszły do głowy Amerykanina! Brunson poszedł po desperackie sprowadzenie, torując sobie od razu drogę do dosiadu! Ciosy spadały na głowę Anglika, który oddał plecy i szybko odklepał duszenie.

W ten sposób, Derek Brunson odniósł piąte z rzędu zwycięstwo.