Marina Rodriguez jednogłośnie na punkty wygrała z Mackenzie Dern podczas walki wieczoru gali UFC Vegas 39.

Runda 1:

Niecelne niskie kopnięcie Mackenzie Dern. Nieudana próba zaciągnięcia Mariny Rodriguez do klinczu przez oponentkę. Niecelna kombinacja Rodriguez. Próba sprowadzenia po stronie Dern, walka pod siatką, Rodriguez wychwyciła prawą rękę rywalki. Klincz zerwany po obróceniu pozycji. Wysokie kopnięcie Mariny, walka ponownie na środku klatki. 

Runda 2:

Mackenzie Dern szybko ruszyła do klinczu, nieporadnie, choć skutecznie przenosząc walkę do parteru, błyskawicznie torując sobie drogę do bocznej. Podchwycony uchwyt przez Rodriguez, uwięziona głowa Dern, z czego jednak krok po kroku próbowała wyjść. Dern poszła początkowo po próbę balachy, następnie szukała duszenia zza pleców. Marina próbowała uciekać z niedogodnej pozycji. Rozciągnięta na macie Rodriguez, dosiad w wykonaniu Dern, kilka ciosów spadło na jej głowę. Próba wykluczenia ręki, mnóstwo uderzeń lądowało na głowie Rodriguez. Starsza z zawodniczek jednak przetrwała.

Runda 3:

Wysokie kopnięcie Rodriguez, ciosy sierpowe, choć w powietrze. Kolejne proste dochodziły do głowy Dern. Mackenzie z obszernymi ciosami, których łatwo, schodząc z linii ciosu, unikała oponentka. Dern szła do przodu z ciosami wyglądając jakby pływała kraulem. Rodriguez zdecydowanie bardziej poukładana, mieszała kopnięcia z ciosami podbródkowymi i prostymi. Dern szła po nogę, inkasowała jednak ogrom ciosów i łokci od przeciwniczki, na koniec absorbując także potężne kolano.

Runda 4:

Wpadanie z ciosami i chaotycznymi uderzeniami w wykonaniu Dern. Celne uderzenia Rodriguez. Lowkick po stronie starszej z zawodniczek. Ciosy Dern daleko poza celem, Mackenzie bez pomysłu na kapitalnie dysponowaną rodaczkę, której ciosy wchodziły i siały spustoszenie w głowie Dern. Kolano na głowę po stronie Mariny. Nonszalancja Rodriguez skutkowała utorowaniem sobie dosiadu przez Mackenzie w błyskawicznym czasie! Dern spuściła mnóstwo ciosów na głowę Rodriguez. Mackenzie poszła po próbę poddania, jednak zabrakło czasu.

Runda 5:

Dern mocno rozpoczęła ostatnią rundę, jednak nie robiła wiele szkód swojej przeciwniczce, gdyś jej ciosy były poza celem. Nieudana próba sprowadzenia w wykonaniu Dern, Rodriguez doskonale kontrolowała dystans, rozbijając rodaczkę pojedynczymi uderzeniami i kopnięciami. Uchwyt złapany przez Marinę na zakończenie walki, który kolanem zerwała rywalka.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Marinę Rodriguez jako zwyciężczynię (3x 49-46).