Matheus Nicolau okazał się lepszy od Tima Elliotta.

Runda 1:

Od początku walki to Tim Elliott mocno napierał z ciosami, szukając celnych ciosów, nieustannie wywierając presję. Cios na korpus w wykonaniu Matheusa Nicolau. Mocny lewy Amerykanina, po którym Brazylijczyk się potknął. Udane sprowadzenie po stronie Elliotta, szybka próba zajęcia pleców. Kontrola w klinczu pod siatką w wykonaniu Tima z próbą wyhaczenia nogi. Zerwanie po stronie Nicolau. Niecelna próba latającego kolana Elliotta, lewy podbródkowy Nicolau.

Runda 2:

Spychanie Brazylijczyka na siatkę w wykonaniu Elliotta. Dobry prawy Nicolau doszedł do głowy oponenta. Amerykanin bez gardy, choć rywal celował głównie w korpus. Dobry lowkick po stronie zawodnika z Brazylii, jab na korpus Elliotta, który szybko spróbował przenieść walkę pod siatkę, nic z tego jednak nie wynikło. Nieudana próba obalenia w wykonaniu Amerykanina, nieudane wejście w klincz pod siatką.

Runda 3:

Mocny lewy Elliotta, który odczuł przeciwnik. Frontalne kopnięcie na korpus, lecz niecelne w wykonaniu Amerykanina. Niecelny overhand Brazylijczyka. Sporo jabów wyprowadzonych lewą ręką po stronie Matheusa. Klamra pod siatką – zainicjowana przez Elliotta. Udane sprowadzenie po stronie Nicolau.

Wszyscy sędziowie wypunktowali walkę 29-28 dla Matheusa Nicolau.