Katlyn Chookagian zwyciężyła nad Amandą Ribas niejednogłośną decyzją sędziów.

Runda 1:

Próba niskiego kopnięcia w wykonaniu Amandy Ribas, lecz daleko poza celem. Mieszanie pozycji w wykonaniu Brazylijki. Złapany klincz przez Ribas, kontrola przez chwilę w wykonaniu Katlyn Chookagian, choć doskonale judo throwem skontrowany przez rywalkę, która zanotowała udane sprowadzenie i szybkie dojście do bocznej. Próba przetoczenia Amerykanki, lecz nieudana. Walka powróciła do stójki. W miarę wyrównany pojedynek w stójce.

Runda 2:

Ruchliwa Ribas. Podbródkowy po stronie Chookagian. Celniejsza i bardziej aktywna pozostawała jednak zawodniczka z USA. Obrotówka na korpus w wykonaniu Amandy. Próba wejścia w klincz w wykonaniu Brazylijki, zyskanie lewego podchwytu po stronie Katlyn. Udany rzut rodem z judo po stronie Chookagian. Próba balachy z pleców w wykonaniu Chookagian, lecz nieudana. Próba zajścia za plecy po stronie Ribas, choć oponentka wróciła do stójki wykorzystując siatkę.

Runda 3:

Dobry cios w wykonaniu Ribas. Proste ciosy ze wstecznego po stronie Amerykanki. Lewy sierpowy w tułów po stronie Ribas. Nieudana chęć sklejenia się w wykonaniu Brazylijki. Dobra kombinacja kickbokserska po stronie Chookagian. Udane sprowadzenie po stronie RIbas, lecz rywalka szybko wstała. Intensywna końcówka w wykonaniu Ribas.

Sędziowie niejednogłośnie wskazali Katlyn Chookagian punktując 2x 29-28, 28-29 na jej korzyść.