Robert Bryczek nieudanie zadebiutował na tle Ihora Potierii w klatce organizacji UFC.

Runda 1:

Niskie kopnięcie Ihora Potierii. Szukanie middlekicka po stronie Ukraińca i nieudana próba ponowienia lowkicka. Potieria ruszył z ciosami, jednak został mocno skontrowany prawym i lewym ze strony Roberta Bryczka! Middlekick Ukraińca. Lewy Potierii, w akcji obronnej, Bryczek wystawił rozpostarte palce w kierunku oka rywala, nieumyślnie go faulując. Chwila przerwy. Pojedynek wznowiony. Wewnętrzny lowkick Ihora. Szukanie ciosu na korpus przez Bryczka. Kolejny mocny lowkick Ukraińca. Świetny prawy doszedł do głowy Ukraińca. Potieria zraniony! Bryczek próbował ruszyć z szarżą, jednak przeciwnik próbował skleić się do niego, aby przetrwać mocne ciosy. Kolejny nieintencjonalny faul w wykonaniu Polaka – cios w krocze. Po prawie trzech minutach przerwy, walka została wznowiona. Cios na korpus po stronie polskiego zawodnika. Lewy sierp Potierii. Zwarcie, łokieć Bryczka. Dobry cios ze strony Ihora. Szukanie klinczu przez Ukraińca, bezskutecznie jednak. Zajęcie pleców przez Ukraińca. Kontrola i kilka kolan.

Runda 2:

Prawy w wykonaniu Potierii. Wymiana na pojedyncze ciosy z obu stron. Obaj trafiali głównie akcjami bokserskimi, Potieria niekiedy uciekał się także do kopnięć. Frontalne kopnięcie na korpus po stronie Polaka. Markowanie sprowadzenia przez Potierię i prawy podbródkowy w wykonaniu Ihora. Middlekick polskiego zawodnika. Mocne sierpowe Ukraińca, szukanie zejścia po nogi. Ukrainiec czuł się coraz swobodniej w klatce. Bryczek wydawał się być mocno spięty. Sporo niecelnych akcji w wykonaniu Roberta. Kolejny raz, Ukrainiec markował sprowadzenie i nabrał Polaka na cios podbródkowy. Kolejne celne akcje Ukraińca doszły do głowy polskiego reprezentanta.

Runda 3:

Dwa dobre proste w wykonaniu Polaka. Świetny lewy Ukraińca. Mocny lewy Bryczka! Akcja ponowiona! Dwa potwornie mocne sierpowe Potierii! Bryczek stracił kontrolę i padł na deski! Po chwili, walka powróciła do stójki, gdzie Ukrainiec wyraźnie poczuł krew i ruszył na polskiego zawodnika, który ledwo stał na nogach. Bryczek szukał swoich szans w obszernych sierpach, lecz nieskutecznie. Klincz pod siatką, kontrola po stronie Potierii. Łokcie i ciosy Ukraińca. Walka ponownie na środku klatki. Każdy cios Ukraińca dochodził do celu, Bryczek kompletnie pozbawiony obrony. Klincz pod siatką, łokieć na rozerwanie ze strony Ukraińca. Ciosy. W ostatnim etapie pojedynku, Ukrainiec był niezwykle celny. Bryczek inkasował każdy cios nadchodzący ze strony przeciwnika.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Ihora Potierię jako zwycięzcę, punktując 2x 30-27, 29-28.