Umar Nurmagomedov jednogłośnie wypunktował Bezkata Almakhana.

Runda 1:

Po chwili stójki, gdzie obaj zanotowali dobre momenty, Bekzat Almakhan poszukał mocnego ciosu, który doprowadził do walki parterowej, jednak to Umar Nurmadomedov znalazł się z góry. Kazach oddał plecy, Rosjanin je zajął. Do końca rundy, Nurmagomedov utrzymał pozycję, rozbijając przeciwnika w parterze i aktywnie pracując.

Runda 2:

Po około minucie stójki, gdzie obaj wymienili się ciosami i kopnięciami, to Almakhan zszedł do parteru (a przynajmniej spróbował), zostając skontrowanym. Nurmagomedov z góry. Rosjanin dążył do dosiadu, jednak nieskutecznie. Walka powróciła do stójki. Kazach ponownie dążył do walki parterowej, ponownie zostając skontrowanym. Dosiad Nurmagomedova. Ciosy, łokcie. Ogrom ciosów Umara, rywal zdołał się wywinąć z niedogodnej pozycji i powrócił do stójki! Nurmagomedov jednak szybko poszukał parteru. Dojście do dosiadu. Niepokonany Rosjanin zasypał przeciwnika gradem ciosów. Kazach próbował się bronić, lecz nieskutecznie.

Runda 3:

Po chwili stójki, Nurmagomedov ponownie poszedł po sprowadzenie, które sobie udanie utorował. Pojedynek z góry, aktywna praca Rosjanina, jednak niezbyt widowiskowa. Dominacja Rosjanina. Do końca rundy, walka toczyła się pod dyktando Rosjanina.

Sędziowie jednogłośnie wskazali Umara Nurmagomedova jako zwycięzcę, punktując 2x 30-26, 30-25 na jego korzyść.