Lerone Murphy pokonuje Edsona Barbozę na pełnym dystansie, po brutalnej stójkowej batalii.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Runda 1:

Ładny dla oka pojedynek kickbokserski od pierwszych sekund, Barboza trafia dwoma low kickami. Murphy trafia prawym prostym. Ponownie niskie kopnięcia lądują na nodze wykrocznej Murphy’ego. Częściej trafia Brazylijczyk, znalazł wątrobę rywala jednym z haków. Pod koniec pierwszej rundy trafia Barboza kopnięciem z pleców, piętą na szczękę i koniec rundy ratuje Murphy’ego.

Runda 2:

Początek dla Lerone’a, trafia świetnym prawym. Drugie starcie, tak jak pierwsze, rozgrywane jest w stójce. Dużo niskich kopnięć w wykonaniu Brazylijczyka, zaczyna coraz bardziej nacierać rywal w obawie o nogę. I trafia, raz, drugi, ależ teraz kickbokserski koncert w wykonaniu Murphy’ego, broni się tylko Barboza, ale udaje mu się przetrwać rundę. Nie było łatwo.

Runda 3:

Trzecią odsłonę ponownie lepiej zaczyna Murphy, jest bardziej żwawy, szybszy. Po Edsonie zdecydowanie bardziej widać trudy dwóch pierwszych rund, a zwłaszcza drugie. Doczekaliśmy się klinczu przy siatce, ale nie trwało to długo. Ponownie wracamy do stójki, a tam Murphy wyprzedza Barbozę niemal przy każdej wymianie, zabiera mu tym jeszcze więcej siły. Ręce Barbozy nie blokują już ciosów. Odgryza się Brazylijczyk kopnięciami, ale to może nie wystarczyć. Kolejna runda jednak przetrwana.

Runda 4:

Doszedł trochę do siebie Barboza, co prawda jego ciosy są już sygnalizowane, ale niektóre wciąż dochodzą. Murphy jednak znacznie szybszy, ponownie punktuje w stójce znacznie częściej. Tym razem Barboza trafia obrotówką, obaj panowie już rozbici. Kolejna próba obrotowego kopnięcia w wykonaniu Brazylijczyka, który zaczyna łapać drugi oddech w tym pojedynku. Wyczuł to jednak rywal i przykleił się do niego, po chwili zachodząc za plecy.

Runda 5:

Jeśli Edson Barboza chce wygrać tę walkę, musi skończyć przeciwnika. Ten nie daje mu się rozwinąć, przycisnął go do siatki czym zniwelował zagrożenie. Niesamowite ilości ciosów przyjmuje dziś Barboza, ale nadal stoi, nadal się odgryza, wciąż potrafi być momentami niebezpieczny. Kolejna próba obrotówki Brazylijczyka, ale wykorzystuje to Murphy by zaznaczyć przewagę w ostatniej rundzie i obala go, po czym zdobywa plecy i nie oddaje już do końca rundy.