Valerie Loureda postanowiła porzucić w MMA i rozpocznie swoją karierę w profesjonalnym wrestlingu w organizacji WWE.

W poniedziałkowym wydaniu programu The MMA Hour, zawodniczka Bellatora ogłosiła, że podpisała kontrakt z WWE i tym samym kończy swoją przygodę z MMA.

Jestem teraz supergwiazdą WWE. Jestem naprawdę podekscytowana i poświęciłam całe swoje życie sztukom walki i wszystko dotarło do tego momentu. I to jest moja szansa, aby pokazać moją kulturę i zabawiać świat. Pracowałam naprawdę ciężko w całym moim życiu. Miałam bardzo ciężkie wychowanie i każdego dnia zawsze po prostu wierzyłam w siebie i ciężko trenowałam mając nadzieję, że uda mi się przejść do następnego etapu i po prostu gonić marzenie, które miałam w sercu od dziecka.

stwierdziła Loureda.

Prezydent Bellatora Scott Coker wydał oświadczenie dla MMA Fighting w sprawie przejścia Louredy do WWE.

Valerie Loureda jest bardzo młodą i utalentowaną zawodniczką, która może wiele osiągnąć w MMA przez kolejne lata, ale na razie życzymy jej wszystkiego najlepszego, ponieważ realizuje swoje marzenie o zostaniu supergwiazdą WWE. Ona pozostanie aktywną i zakontraktowaną fighterką w Bellatorze i nie możemy się doczekać, aby powitać ją z powrotem w klatce w najbliższej przyszłości. Jesteśmy bardzo dumni z tego, że pozwalamy naszym zawodnikom sprawdzić się na dodatkowych arenach, takich jak boks i pro-wrestling.

powiedział Coker.

Loureda jednak stwierdziła, że wraz z podpisaniem przez nią kontraktu z WWE kończy się jej przygoda z MMA. Zawodniczka podziękowała kierownictwu Bellatora za wsparcie w jej karierze.

Scott Coker i Mike Kogan, Rich Chou, oni wierzyli we mnie, kiedy miałam 19 lat. Moja pierwsza profesjonalna walka była bez nagolenników w Mohegan Sun. otwierając główną kartę. Dali mi możliwość otwarcia głównej karty. Dali mi szansę na zbudowanie marki, platformy i bycie sobą. Teraz robię to przejście i mój umysł się przesunął, ale wiem co będę robiła w WWE. Kocham MMA, ale to jest mój czas.

stwierdziła Loureda.

Valerie Loureda (4-1) swój ostatni pojedynek w MMA stoczyła podczas gali Bellator 271, gdzie niejednogłośną decyzją sędziów pokonała Taylor Turner (5-8).

źródło: The MMA Hour