6 kwietnia będziemy świadkami bardzo ciekawej rozgrywki między dwoma sklasyfikowanymi w topowej dziesiątce wagi średniej zawodnikami. Organizacja UFC ogłosiła, iż w klatce spotkają się wówczas Marvin Vettori oraz Brendan Allen. 

Marvin Vettori (19-6-1) aktualnie zajmuje piątą pozycję w rankingu wagi średniej UFC. W ostatnim czasie radzi sobie jednak ze zmiennym szczęściem. Po wcześniejszej serii pięciu zwycięstw przyszło także kilka potknięć i tak oto w minionych pięciu potyczkach wygrywał zaledwie dwukrotnie. Trzeba jednak mieć na uwadze, że rywalizował z topką swojej kategorii.

Ostatni raz w klatce zobaczyć mogliśmy go w czerwcu minionego roku. Stanął wtedy w szranki z Jaredem Cannonierem (17-6), jednakże pojedynek ten nie ułożył się tak, jakby sobie tego życzył. Po pełnym dystansie zmuszony był więc uznać wyższość przeciwnika, jednogłośnie przegrywając na kartach sędziowskich.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Okazuje się, iż po raz kolejny w oktagonie zamelduje się 6 kwietnia. Oficjalnie poinformowano już o jego konfrontacji wraz z idącym jak burza Brendanem Allenem (23-5). Walka rozegra się oczywiście w limicie do 84 kilogramów i posłuży jako main event.

Zobacz także: „Byłem bardzo chory…” – problemy zdrowotne u Chimaeva

Allen obecnie znajduje się na fali aż sześciu triumfów, z których pięć zdobył przed czasem. Ostatni raz w akcji obserwować mogliśmy go w listopadzie, kiedy to zawalczył z Paulem Craigiem (17-7-1), który niedawno zdecydował się przejść z wyższej dywizji. Amerykanin pewnie prowadził tę potyczkę, ostatecznie zmuszając rywala do odklepania w trzeciej odsłonie.

Źródło: X/UFC