Jak donosi Marcel Dorff, powołujący się na Octagon Bet,  już 30 października Khamzat Chimaev powróci do oktagonu UFC. Jego najbliższym oponentem ma być występujący pod flagą Chin, Li Jingliang, który przystapi do tego starcia po znaczącym triumfie. 

Khamzat Chimaev (9-0) w dotychczasowej, profesjonalnej przeygodzie z MMA nie zaznał jeszcze goryczy porażki. Pod sztandarem UFC zameldował się póki co trzykrotnie, za każdym razem w dominujący sposób pokonując oponentów. Podczas swojej ostatniej batalii w zaledwie 17. sekund odprawił bardzo doświadczonego Geralda Meerschaerta (32-14). Dłuższa przerwa w startach „Borza” spowodowana była problemami po zakażeniu koronawirusem. W międzyczasie ogłosił nawet zawieszenie kariery, jednakże nie wytrwał w tym przekonaniu zbyt długo.

Zobacz także: Khamzat Chimaev z jasnym przesłaniem przed powrotem do UFC: „To ja tu jestem mistrzem”

Li Jingliang (18-6) natomiast występuje w największej organizacji MMA na świecie już od ponad sześciu lat. Po raz ostatni widziany był w akcji, w styczniu bieżącego roku, gdy już w pierwszej rundzie posłał na matę 34-letniego Santiago Ponzinibbio (28-4). Triumfem tym powrócił na właściwe tory po wcześniejszej porażce, doświadczonej z rąk Neila Magny’ego (25-8).

Źródło: Twitter/Marcel Dorff