Łukasz Olech (2-1, 2 SUB) podejmie Piotra Kalenika (10-10, 3 KO, 6 SUB) podczas gali FEN 46, która 27 maja odbędzie się w Pile. Pojedynek zakontraktowano w limicie kategorii półciężkiej.

Łukasz Olech to wojownik, który walczył gali FEN jeszcze na zasadach semi-pro i zwyciężył z Pawłem Całkowskim rozprawiając się z nim trójkątnym duszeniem nogami. Na zawodowstwie stoczył trzy walki – w obu wygrał przez poddania. Duszeniem zza pleców Olech wygrał z Jakubem Ozgą, wcześniej zwyciężył z Sergiuszem Zającem. Podczas gali FEN 42 niejednogłośnie przegrał na punkty z Kamilem Wojciechowskim. W karierze amatorskiej stoczył 13 walk i 12 z nich wygrał.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Piotr Kalenik w maju 2022 roku pokonał Patryka Rogóża, z którym w przeszłości mierzył się dwukrotnie – raz wygrał i raz przegrał. Wcześniej mierzył się z zawodnikami organizacji FEN – Wojciechem Januszem i Marcinem Łazarzem. W 2019 roku wygrał przez poddanie gilotyną Aleksandara Joketica, przed tym triumfem, również w premierowej odsłonie, poddał duszeniem zza pleców Nikolaia Boyarczuka. Podczas gali FEN 41 przegrał decyzją sędziów z Marcinem Filipczakiem. Tamten pojedynek został wybrany najlepszym podczas całej edycji w Mrągowie.

Zobacz także: FEN 46: Siek zawalczy z Mienciukiem w formule K-1

Informacja prasowa