Walka pomiędzy Tonym Fergusonem a Charlesem Oliveirą bliska finalizacji na UFC 256

130
Grafika: InTheCagePL | ufc.com

Wszystko wskazuje na to, że już na grudniowej gali dojdzie do bardzo ciekawej walki pomiędzy dwoma czołowymi zawodnikami wagi lekkiej – Tonym Fergusonem a Charlesem Oliveirą. 

Wedle informacji portalu ESPN, powołującego się na samego prezesa UFC – Danę White’a, największa organizacja MMA na świecie już wkrótce zakontraktuje starcie na szczycie wagi lekkiej – Tony Ferguson (25-4) vs. Charles Oliveira (29-8). 

„UFC finalizuje pojedynek w wadze lekkiej, pomiędzy Tony’m Fergusonem a Charlesem Oliveirą. Dana White powiedział Brettowi Okamoto, że ma do niego dojść 12 grudnia, na UFC 256.”

„El Cucuy” ostatni raz zameldował się w oktagonie, w ramach wydarzenia z numerem 249. Stanął wówczas w szranki z Justinem Gaethje (22-3) i będąc dominowanym przez całe starcie, ostatecznie musiał uznać jego wyższość, przegrywając w ostatniej rundzie. Porażka ta była jednocześnie przerwaniem jego imponującej serii 12 zwycięstw z rzędu, która trwała osiem lat.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Brazylijczyk natomiast swój ostatni pojedynek stoczył w marcu bieżącego roku, gdy walczył z Kevinem Lee (18-6). Oliveira pokazał się wtedy z lepszej strony, poddając oponenta w 3. odsłonie starcia. Zapewnił sobie tym samym siódmą wygraną z kolei. 

Zobacz także: UFC 255 Embedded: „Skończę Pereza w pierwszej rundzie” [WIDEO]

Źródło: Twitter