Po 11 latach od pierwszego starcia Fabricio Werdum (24-9) zgłasza gotowość na rewanż z Fedorem Emelianenko (39-6). Wyzywa go na pojedynek w prowokujących słowach.

Zawodnicy skrzyżowali ze sobą rękawice za czasów Strikeforce. Wtedy, w 2010 roku, lepszy okazał się Brazylijczyk, który poddał przeciwnika w pierwszej rundzie starcia. I choć wygrał, to on po ponad dekadzie wyszedł z propozycją rewanżu.

Emelianenko obecnie związany jest z organizacją Bellator nie walczył od 2019 roku. Rosjanin ma podobno powrócić do klatki w drugiej połowie roku, a szef organizacji – Scott Coker zapowiedział, że szykują dla niego przeciwnika o liczącym się w świecie MMA nazwisku. Jak na razie nie wiadomo, kto jest brany pod uwagę, dlatego Werdum postanowił skorzystać z okazji, by rzucić wyzwanie byłemu rywalowi.

Na Twitterze napisał prowokacyjnie:

„Fedor, jeśli jesteś GOAT-em, potrzebujesz rewanżu ze mną. Jestem gotowy, by ruszyć do Rosji.”

Dodał:

Fedor nigdy nie był GOAT-em, bo go w nim zabiłem. Scott Coker, zróbmy to.

Werdum w swojej ostatniej walce na gali PFL 3: 2021 stanął do pojedynku z Renanem Ferreirą (7-2). Stracie nie zostało jednak rozstrzygnięte – na nagraniach z walki widać, jak Ferreira dwa razy klepał, jednak sędzia nie przerwał wtedy pojedynku.

źródło: Twitter/Fabricio Werdum