Bez wątpienia Diego Sanchez (30-12) jest prawdziwym weteranem mieszanych sztuk walki oraz jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w Ultimate Fighting Championship.

W wywiadzie dla Real Quick with Mike Swick Podcast Amerykanin powiedział, że mimo teraz o tym nie myśli to rozważa zakończenie sportowej kariery w MMA po wypełnieniu kontraktu z UFC, według którego ma stoczyć jeszcze cztery walki.

Podpisałem swój ostatni kontrakt z UFC. Zostały mi jeszcze na nim cztery walki. Zamierzam stoczyć te cztery ostatnie pojedynki i wtedy zakończę karierę. Widzę już światełko na końcu tego tunelu. Wcześniej przez lata nie rozważała w ogóle zakończenia kariery i o tym nie myślałem.

powiedział Mateusz Gamrot.

„Nightmare” zdradził, że bardzo się cieszy, że w czasach pandemii koronawirusa dostał ofertę walki od UFC.

Jestem po prostu wdzięczny, że mam okazję przetrwać kryzys, koronawirusa i wszystko, co dzieje się na całym świecie. Jestem po prostu wdzięczny, że mam teraz jakąkolwiek okazję, ponieważ taka szansa to nie tylko skakanie dookoła, jak kiedyś. Masz okazję zarobić niezłe pieniądze, pomóc swojej rodzinie, zbudować swoją przyszłość, musiałem tu wskoczyć.  Przysłali mi ten kontrakt, na sześć tygodni wcześnie, abym był w dobrej formie. W porządku, robimy to.

dodał.

Diego Sanchez jest zwycięzcą pierwszego sezonu programu The Ultimate Fighter. W finale pokonał przez TKO Kenny’ego Floriana (14-6). Przez lata stoczył wiele wspaniałych i niezapomnianych pojedynków. Na UFC FN 98 wypunktował naszego rodaka Marcina Helda (26-7). W ostatnim boju na UFC on ESPN+25 wygrał przez DQ Michela Pereirę (23-11).

26 października na UFC 253 zmierzy się z Jakiem Matthewsem (16-4).

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.zi

Zobacz także: Babilon MMA 15 – wyniki ważenia

źródło: mmafighting.com, Real Quick with Mike Swick Podcast