Wielki rewanż w wadze ciężkiej na UFC on ESPN 4 w San Antonio

źródło: mmajunkie.com

Już w lipcu UFC po raz kolejny zawita do Teksasu. Amerykańska organizacja powoli zaczyna ujawniać rozpiskę na galę UFC on ESPN 4. Jak podaje Nolan King na tym wydarzeniu zobaczymy rewanż w wadze ciężkiej pomiędzy Andreiem Arlovskim (27-18) a Benem Rothwellem (36-11).

Do pierwszej potyczki między tymi zawodnikami doszło na gali Affliction – Banned w 2008 roku. Wtedy lepszy okazał się „Pitbull”, który znokautował swojego rywala w 2 rundzie.

Białorusin jest prawdziwym weteranem na światowej scenie mieszanych sztuk walki. W całej swojej karierze był związany z wieloma świetnymi organizacjami takimi jak : WSOF, ONE Championship czy Strikeforce. Jednak największą historię ma z Ultimate Fighting Championship. W latach 2005-2006 był mistrzem UFC w wadze ciężkiej. Tytuł stracił na UFC 59 przegrywając przez TKO z Timem Silvą (31-10).

Do UFC powrócił w 2013 roku po pięciu latach nieobecności w amerykańskiej organizacji. Aktualnie niestety nie wiedzie mu się najlepiej i nie może przełamać serii przegranych. W ostatnim występie na UFC on ESPN+8 poniósł porażkę przez decyzję z Augusto Sakaim (13-1-1).

Ben Rothwell jest również niezwykle doświadczonym zawodnikiem. Do Ultimate Fighting Championship trafił w 2010 roku. Toczył pojedynki z czołówką wagi ciężkiej. Słynie on ze swojego silnego ciosu, o czym w 2014 roku przekonał się brutalnie Alistair Overeem (45-17), który został rozbity przez Amerykanina w pierwszej rundzie. Obecnie posiada passę dwóch przegranych w serii. W swoim poprzednim pojedynku na UFC on ESPN+4 przegrał przez decyzję z Blagoyem Ivanovem (17-2).

Gala UFC on ESPN 4 odbędzie się 20 lipca w San Antonio.

źródło: Twitter