Kolejny z wywiadów, który przeprowadziliśmy przed FENem. Tym razem mieliśmy okazję przepytać Alberta Odzimkowskiego. W wywiadzie dowiecie co było przyczyną jego ostatnich porażek, czego one go nauczyły, oraz co ma do powiedzenia swojemu rywalowi przed walką. Zapraszamy do czytania!

Po tym jak wygrałeś turniej Areny Berserkerów wydawało się, że Twoja kariera nabierze rozpędu. Ale zdarzyły się dwie porażki. Oceń na chłodno co było ich przyczyną?

MMA to nieprzewidywalny sport. W pierwszej walce za dużo chciałem pokazać, za bardzo się rzuciłem na rywala i się zachłysnąłem . W drugiej zagapiłem się i popełniłem prosty błąd.

Która porażka bardziej boli ta z Mickael Lebout czy ta ostatnia z Mindaugas Verzbickasem?

Obie dały mi wiele nauki. W MMA albo wygrywasz, albo się uczysz.

Śledzisz poczynania Francuza Lebout w UFC???

Oglądam, poczynania Mickaela i gratuluje mu ostanie Wygranej w oktagonie UFC.

Już 31 lipca czeka cię kolejna walka dla Fenu. Twoim rywalem będzie Norweg Meek. Nie chciałeś jakiegoś mniej wymagającego rywala na odbudowę?

Nie chce rywala słabego, wole odbudować się na solidnym rywalu i pokazać, że ostania walka to było tylko potkniecie. Chce od razu wrócić na właściwe tory. Nie jestem typem, który idzie po najmniejszej linii oporu.

Widziałeś walkę Meek kontra Danielski? Jak ocenisz co działo się wtedy w klatce?

Obaj dali świetną walkę. Oglądałem ją analizując rywala. Walka była bardzo wyrównana . Jeśli osoby z poza organizacji oglądając walkę zadecydowały o no contest to tak musi zostać, jestem zawodnikiem, a nie sędzia :)

Powiedz jak układa Ci się współpraca z organizacją Pawła Jóźwiaka?

Współpraca idzie lepiej niż się spodziewałem . Co prawda potknąłem się na początku, ale teraz zrobię wszystko, żeby było dobrze.

Brałeś udział w letnim Campie Berserkers Team Bielsko-Biała. Powiedz jak wrażenia?

Super obóz i extra trenerzy. Maciej „Alf” Glabus oraz, trener Herczyk to super specjaliści. Ekipa na ich obozach jest zawsze mega solidna. Nic tylko się cieszyć i korzystać .

Jak wyglądały Twoje przygotowania oprócz wspomnianego udziału w obozie?

Przygotowania odbyły się w Szkole Walki Drwala, w S4 Warszawa oraz Crossfight Radom, orazViktoria Szydłowiec. Wszystkim serdecznie dziękuje za pomoc w przygotowaniach.

Masz coś do przekazania swojemu najbliższemu rywalowi?

Zróbmy walkę wieczoru, czuje się świetnie i zrobię wszystko, by to moja ręka powędrowała do góry podczas ogłoszenia werdyktu . Bedzie dobrze !

Ile walk chcesz stoczyć do końca roku?

Jeśli się uda to 2, a może nawet 3.

Dzięki za wywiad i życzę powodzenia

Pozdrawiam wszystkich moich kibiców, oraz sponsorów Jackowi Wójcik, Extreme Hobby, Fightsports.pl, MMAniaka, Storcloud, uerotronic.pl, Prymus Agd. No i pozdrawiam moją narzeczoną.

Rozmawiał: Krzysztof Ciesielczyk
Grafika: Marek Romanowski