Do niedawna czempion dywizji piórkowej, Yusuf Raisov (13-1), który w ostatnich tygodniach ogłosił przejście do kategorii lekkiej, poznał swojego najbliższego przeciwnika oraz datę i miejsce kolejnej walki.

23-latek zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC, którego w ostatnim czasie zakontraktowała czeczeńska organizacja – Rezą Madadi (14-6) w walce wieczoru gali ACB 92 w szwedzkim Malmo.

Facebook.com/ACB

Irańczykowi skończyła się umowa z UFC w maju 2017 roku i od tamtego momentu nie pojawił się w klatce ani razu. Pod banderą amerykańskiego potentata stoczył siedem pojedynków, lecz tylko trzykrotnie (za każdym razem przed czasem) wychodził z nich zwycięsko – m.in. z Michaelem Johnsonem i Yanem Cabral. Ulegał (wyłącznie decyzjami) takim rywalom jak Joe Duffy i Norman Parke.

Natomiast pochodzący z Czeczenii Borz jest uznawany za jeden z największych talentów MMA na świecie. Reprezentant Fight Club Berkut znajduje się na fali czterech wiktorii z rzędu, w których odprawiał z kwitkiem między innymi Marata Balaeva oraz Alexandra Pedusona.