Najbliższe wydarzenie amerykańskiego giganta rozegra się pod znakiem mistrzowskiej batalii w kategorii piórkowej. Alexander Volkanovski położy na szali swoje trofeum naprzeciwko bardzo niebezpiecznego Briana Ortegi. Poniżej przedstawiamy, jak inni zawodnicy spoglądają na to starcie. 

Vicente Luque: „Wydaje mi się, że Volkanovski. Ortega ma dobrą grę parterową, ale myślę, iż Alexander rozegra to w stójce.”

Drew Dober: „Volkanovski obroni tytuł. Prawdopodobnie wygra decyzją sędziowską.”

Dan Ige: „Ortega posiada odpowiednie narzędzia, by skończyć w parterze, ale Volkanovski jest mądry i przebiegły. Stawiam na Alexandra, ale nie będę zaskoczony, jeśli Brian wyczaruje jakieś szalone poddanie.”

Eryk Anders: „Brian Ortega zwycięży przez poddanie.”

Kai Kara-France: „Faworyzuję w tym zestawieniu Alexandra. Będzie napierał na Ortegę i tak naprawdę może wygrać wszędzie. Ma potencjał, by złamać Briana.”

Chris Gutierrez: „To będzie dobre starcie. Typuję Volkanovski’ego. Utrzyma je w stójce, a jest tam lepszy i znacznie silniejszy.”

Gabe Green: „Naprawdę ciężko wskazać. Volkanovski jest dobry, ale Ortega ostatnim razem niesamowicie się pokazał. Powiem, iż będziemy mieć nowego mistrza.”

Julian Erosa: „Muszę wskazać na Ortegę. Uważam, że Volkanovski przegrał ostatnią walkę z Hollowayem, więc nie zasługuje, by teraz dzierżyć pas. Ponadto, Brian wyglądał świetnie podczas minionego starcia. Jego stójka była na zupełnie innym poziomie, a umiejętności parterowe – fenomenalne.”

John Castenada: „Volkanovski. Jest bardziej wszechstronny i mam wrażenie, że rozbije Ortegę.”

Jason Witt: „Holloway miał z Volkanovskim dwa bliskie pojedynki, a potem oglądasz starcie Hollowaya z Ortegą i widzisz, jak go zniszczył. Jeżeli Alexander utrzyma to stójce, powinien spokojnie pokonać Briana.”

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Zawodnicy typujący Alexandra Volkanovski’ego: Vicente Luque, Drew Dober, Dan Ige, Kai Kara-France, Chris Gutierrez, John Castenada, Jason Witt

Zawodnicy typujący Briana Ortegę: Eryk Anders, Gabe Green, Julian Erosa

Zobacz także: Zawodnicy typują walkę wieczoru gali UFC Vegas 36: Brunson vs. Till

Źródło: BJPENN.com