Zawodnicy UFC typują walkę wieczoru UFC 239: Jones vs. Santos

Źródło: MMAFightingonSBN

Ostatnie wydanie ciekawej serii, czyli wizji zawodników organizacji UFC na pojedynki nadchodzącej gali. Tym razem, fighterzy wzięli pod lupę walkę wieczoru – o mistrzostwo kategorii półciężkiej pomiędzy mistrzem – Jonem Jonesem (24-1) a pretendentem, Thiago Santosem (21-6).

Eryk Anders (UFC, kategoria półciężka): „Myślę, że Thiago jest dziką kartą. Uderza mocno i używa dziwnych kątów. Ale, jeszcze nikt tak dobrze nie przetwarzał i adaptował informacji w historii tego sportu, jak Jon. Dodatkowo, Jonesa siłą, a słabością Thiago są zapasy. Zdołałem 6 razy na 10 prób obalić Thiago, a Jon Jones jest lepszym zapaśnikiem, niż ja. Będzie miał mnóstwo sukcesów w tej płaszczyźnie i bez wątpienia wygra tę walkę.”

Drew Dober (UFC, kategoria lekka): „Jon Jones wygra przez decyzję, raczej łatwo.”

Michael Chiesa (UFC, kategoria półśrednia): „Thiago ma sporą szansę ze swoją niesamowitą mocą i atletycznością. Ale Jon jest największym talentem, jaki kiedykolwiek widzieliśmy, bez podziału na kategorie wagowe. Jest mnóstwo rzeczy, z którymi się nie zgadzam, dotyczącymi jego. Ale, nie można zaprzeczyć, że jest fenomenalnym zawodnikiem. Jones zrobi swoją robotę.”

Alonzo Menifield (UFC, kategoria półciężka): „Obaj są w mojej kategorii wagowej, dlatego ciężko to typować. Ale, tak samo ciężko jest typować przeciwko Jonowi, zatem Jones.”

Renato Moicano (UFC, kategoria piórkowa): „To będzie ciężka walka. Każdy wie, że Jon Jones jest najlepszy na świecie. Ale, myślę, że Thiago Santos wygra. Czasami musisz uwierzyć w siebie, że to jest właśnie twój czas. Każdy underdog ma swój czas a to jest właśnie czas Thiago.”

Jared Gordon (UFC, kategoria lekka): „Jestem za Jonem. Jeśli jednak Santos wyjdzie tam po to, aby urwać rywalowi głowę, jak to zwykle ma w zwyczaju, ma szanse wygrać. Ale uważam, że Jones zwycięży.”

Josh Emmett (UFC, kategoria piórkowa): „Stawiam na Jona Jonesa. Nie można mu odmówić, że jest jednym z najlepszych zawodników wszech czasów. Ale Santos ma niesamowitą siłę i ma pięściarską szansę. Ale, jedyną możliwością, jaką dla niego widzę jest złapanie Jona silnym ciosem i zwycięstwo przez TKO, co musiałoby się zdarzyć w pierwszej albo drugiej rundzie. Jon jest tak dominującym zawodnikiem i cały czas staje się lepszy i lepszy, jest wspaniałym fighterem, dlatego Jones wygra.”

Steven Peterson (UFC, kategoria piórkowa): „Jon Jones jest zbyt wysoki i posiada zbyt dużo umiejętności dla Santosa. Rozwali go do trzeciej rundy. Uważam, że podda go w trzeciej odsłonie walki.”

Vinc Pichel (UFC, kategoria lekka): „Jestem za Jonesem. Santos jest twardym i silnym kolesiem, ale oktagonowe IQ Jona Jonesa jest zbyt wysokie dla Thiago. Widzę to tak, że Santos zgaśnie po pierwszej rundzie, chcąc skończyć Jonesa i wtedy to Jones skończy jego.”

Chance Rencountre (UFC, kategoria półśrednia): „Nie ma opcji, by stawiać przeciwko Jonowi. On zawsze znajdzie sposób na zwycięstwo, do tego jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, dlatego to on wygra.”

Edmen Shahbazyan (UFC, kategoria średnia): „Uważam, że Jon Jones wygra tę walkę. Jeszcze przez jakąś chwilę nie jestem w stanie sobie wyobrazić Jonesa przegrywającego.”

Zawodnicy typujący Jona Jonesa: Eryk Anders, Drew Dober, Michael Chiesa, Alonzo Menifield, Jared Gordon, Josh Emmett, Steven Peterson, Vinc Pichel, Chance Rencountre, Edmen Shahbazyan

Zawodnik typujący Thiago Santosa: Renato Moicano

źródło: bjpenn.com