Deiveson Figueiredo nie zamierza stać w miejscu, dlatego po ewentualnej wygranej na zbliżającym się UFC 263 rozważa przejście do kategorii wyżej – koguciej – i konfrontację z tamtejszym czempionem, by zapisać się na kartach historii jako kolejny, podwójny mistrz.  

Na rewanżowe starcie Deiveson Figueiredo (20-1-1) kontra Brandon Moreno (18-5-2) z niecierpliwością wyczekuje wielu kibiców. Wszystko dlatego, iż ich pierwsza konfrontacja – do której doszło w grudniu minionego roku – zakończyła się remisem. Śmiało można przyznać, iż porwała ona tłumy, zostając jednocześnie jedną z najlepszych batalii, które miały miejsce w 2020.

Gale MMA oraz inne rozgrywki sportowe możesz obstawiać na stronie eFortuna.pl – legalnego polskiego bukmachera.

Mistrzowskie ambicje Brazylijczyka na tym się jednak nie kończą. Ten – jak sam przyznał podczas konferencji prasowej – planuje następnie podjąć się sięgnięcia po mistrzowskie trofeum dywizji do 61 kilogramów.

Zawsze szukam wielkich pojedynków i chcę, aby mój szef słuchał tego uważnie. Chciałbym, aby umożliwił mi przejście do wyższej kategorii, bo pragnę sięgnąć po tamten pas. 

Sytuacja w wadze koguciej jest dość skomplikowana. Obecnie mistrzowski pas dzierży tam Aljamain Sterling (20-3), jednakże na jego kolejny występ będzie trzeba jeszcze trochę poczekać, bowiem niedawno przeszedł zabieg, który wykluczył go z zawodowego sportu na co najmniej pięć miesięcy.

Zobacz także: Aljamain Sterling przeszedł operację: „Nie mogę się doczekać ponownego życia bez bólu!”

Źródło: MMA Fighting