Zdenerwowany Aljamain Sterling komentuje przejście Aldo i Edgara do dywizji koguciej: „Nie widzę w tym sensu”

41
bjpenn.com

Aljamain Sterling (18-3) stał się topowym zawodnikiem kategorii koguciej, który jest o krok od walki o pas mistrzowski. „Funk Master” rzucił okiem na swoją dywizję i skomentował zejścia z kategorii piórkowej dwóch byłych mistrzów UFC.

Aljamain Sterling w UFC wygrał już 10 walk, doznając raptem 3 porażek – dwóch przez niejednogłośne decyzje sędziów oraz jednej przez błyskawiczny i brutalny nokaut kolanem od Marlona Moraesa. Aktualnie jednak może się pochwalić czterema z rzędu zwycięstwami nad solidnymi rywalami.

Czołowy koguci nie jest jednak zadowolony z przejścia dwóch byłych mistrzów wyższych dywizji do swojej kategorii wagowej. Mowa oczywiście o Jose Aldo, który przez lata dominował kategorię piórkową oraz Frankiem Edgarze, który był posiadaczem pasa w kategorii lekkiej, a od kilku lat sukcesy notował w dywizji piórkowej.

Dwa pasy w dwóch różnych dywizjach byłyby czymś historycznym dla nich, ale mają już zaawansowany wiek jako zawodnicy, ale nie tylko – są starsi od swoich przeciwników o ponad dekadę, dlatego jestem bardzo ciekawy, jak sobie poradzą.

powiedział Sterling, dodając:

Nie życzę im oczywiście źle, ale jednocześnie życzę sobie, żeby przytulali rywali przez 15 minut i dawali nudne walki. Nie potrafię tego do końca zrozumieć i znaleźć sensu. Myślę sobie, goście, przecież dostosowaliście swoje ciało do kategorii piórkowej przez lata tylko po to, żeby teraz, na starość schodzić do niższej kategorii na ostatniej prostej swojej kariery? Nie ma to za bardzo sensu w moim mniemaniu. Myślę, że to ostatni dzwonek dla nich, ostatnia szansa, by jeszcze raz otrzymali title shota i dostali ostatnią szansę na zostanie mistrzem w innej dywizji wagowej. 

Brazylijczyk debiut w kategorii koguciej ma zaplanowany na 14 grudnia, zaś Amerykanin, w nowej dywizji zaprezentuje się światu w styczniu. Obaj podejmą topowych rywali – Aldo – Marlona Moraesa, a Edgar – Cory’ego Sandhagena.

Sterling ma nadzieję, że obaj byli mistrzowie dadzą kiepskie występy w nowej kategorii wagowej i nie wyprzedzą „prawdziwych” kogucich w wyścigu o usługi mistrza.

Mam nadzieję, że wszyscy ci goście schodzący do niższej wagi dadzą słabe pojedynki i zostawią nas, prawdziwych kogucich, którzy są tu od dawna i pozwolą nam otrzymać walkę o pas.

powiedział zdenerwowany Sterling…

Liczę na nudne walki w ich wykonaniu i docenienie prawdziwych kogucich. Wszyscy ci starzy goście – Urijah Faber, Frankie Edgar i Jose Aldo niech się szybko zmęczą i po prostu przytulają w walce do rywala. 

źródło: bjpenn.com